27 února, 2024
Facility a technologie budov

3-megawattový systém pro skladování energie v Johan Cruijff ArenA uveden do provozu

Dne 15.8.2018 byl uveden do provozu největší evropský systém pro skladování energie, který využívá jak použité, tak zcela nové baterie z elektrických vozidel v komerční budově. Amsterdamský radní Udo Kock vedl oficiální zahajovací ceremoniál.

Tento jedinečný projekt je výsledkem spolupráce mezi společnostmi Nissan, Eaton, BAM, Mobility House a Johan Cruijff ArenA s podporou Amsterdamského fondu pro klima a energii (AKEF) a společnosti Interreg.

3-megawattový systém pro skladování energie poskytuje spolehlivější a efektivnější zdroj elektrické energie pro stadion, jeho návštěvníky, sousední budovy a holandskou energetickou síť. Kombinací střídačů Eaton a ekvivalentu 148 baterií Nissan LEAF systém pro ukládání energie umožňuje vytvářet nejen udržitelnější energetický systém, ale také vytvářet tzv. kruhovou ekonomiku pro baterie elektrických vozidel.

„Díky tomuto systému skladování energie bude stadion schopen inteligentněji využívat vlastní udržitelnou energii a jako společnost Amsterdam Energy ArenA BV může obchodovat s dostupnou kapacitou baterií.“ říká Henk van Raan, ředitel inovací Johan Cruijff ArenA.

„ArenA má také zajištěno značné množství energie, a to i při výpadku. V důsledku toho stadion přispěje ke stabilitě nizozemské energetické sítě. Johan Cruijff ArenA je jedním z nejvíce udržitelných stadionů na světě, čímž diktuje trend na cestě při zavádění inteligentních inovací, jako je tento unikátní systém skladování energie.“

„Systém skladování energie v Johan Cruijff ArenA je demonstrací znalostí společnosti Eaton v oblasti řešení řízení energie.” říká Frank Campbell, korporátní prezident pro elektrotechnický sektor pro region EMEA ve společnosti Eaton. „Systém pro skladování energie jsme navrhli speciálně pro potřeby Johan Cruijff ArenA. To zahrnovalo návrh výkonové elektroniky, integraci bateriových modulů elektrických vozidel a přizpůsobení inovačního řešení stávající infrastruktuře stadionu. Jsem nesmírně hrdý na výsledek a vidím, že Johan Cruijff ArenA je nyní energeticky účinnější a řídí svou energii způsobem, který je udržitelný, bezpečný a spolehlivý.“

Flexibilní skladovaná kapacita:

Systém ukládání elektrické energie hraje důležitou roli při vyrovnávání nabídky a poptávky po energii v Johan Cruijff ArenA. Skladovací systém má celkovou kapacitu 3 megawatty, což je dostatečné pro napájení několika tisíc domácností. Tato kapacita také znamená, že energie vyrobená 4 200 solárními panely na střeše ArenA může být také uložena a optimálně využita. Systém akumulace energie zajistí záložní výkon, sníží využití dieselových generátorů a poskytne úlevu energetické síti vykrýváním výkonových špiček, které se vyskytují během koncertů.

Zdroj/foto: Eaton Elektrotechnika s.r.o./(Amsterdam Energy ArenA BV)

Related Posts