27 května, 2024
Facility a technologie budov

Americká společnost Biamp koupila belgickou firmu Apart, specialistu na ozvučení obchodů, restaurací, hotelů, kanceláří i fotbalových arén. Nově je v ČR zastupuje Audiopro

Společnost Biamp, přední dodavatel profesionálních zvukových a obrazových technologií se sídlem v USA, oznámila akvizici firmy Apart Audio. Tato belgická firma vyrábí techniku pro ozvučení obchodů, restaurací, tělocvičen či akvaparků, ale i větších prostor. Jejich zařízení najdete nejen na ozvučení fotbalových stadionů Watford FC, Legie Waršava nebo Brondby Kodaň, ale i prestižního barcelonského operního domu Gran Teatre del Liceu. V České republice Apart Audio nově zastupuje firma Audiopro s.r.o., jejíž technický tým má s instalacemi dlouholeté zkušenosti a která je distributorem více než 50 značek předních světových výrobců.

„Apart Audio patří mezi nejvýznamnější hráče na poli komplexních zvukových řešení, která se nejlépe uplatní v malých a středně velkých prostorech, jako jsou obchody, restaurace, vzdělávací centra nebo kanceláře. V kombinaci s jinými značkami se hodí ale i pro větší prostory jako jsou fotbalové arény, akvaparky nebo hudební stánky,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která značku Apart Audio v České republice od ledna 2020 zastupuje.

Díky ucelené nabídce široké řady reproduktorů, zesilovačů, mixů, kontrolerů i pagingových volacích stanic lze velkou řadu projektů ozvučení postavit právě na technice firmy Apart Audio. „Propojení společností Apart a Audiopro přináší benefity jak koncovým zákazníkům, tak i instalačním firmám, které mohou využít kompletní nabídku našich služeb v podobě technické podpory, poradenství při návrhu ozvučení apod.,“ dodává Andrej Hronec.

Na evropské půdě je Apart Audio již po léta dobře zavedenou značkou. Na severoamerický trh vstoupil v roce 2018 a díky akvizici firmou Biamp může nyní využívat kvalitní technické podpory a rozsáhlé distribuční sítě této značky.

Společnost Biamp je předním dodavatelem profesionálních audio systémů pro státní, komerční i vzdělávací prostory. Pod vedením šéfa Rashida Skafa zaujal Biamp razantní strategii růstu, která v sobě spojuje nejen nabídku vlastních produktů a rozšíření distribuce, ale rovněž vstup na nové trhy prostřednictvím akvizic. Přidání společnosti Apart Audio přichází pouhých sedm měsíců poté, co společnost získala značku Cambridge Sound Management, díky které se z Biampu stal také přední dodavatel v oblasti tzv. sound maskingu (systémů pro maskování zvuku).

O společnosti Audiopro

Na českém trhu působí Audiopro od roku 2002. Je autorizovaným distributorem více než 50 zahraničních společností s profesionální AV technikou, technologiemi pro sdílení dat, cloudovými službami, speciálními komunikačními a monitorovacími systémy. Navrhuje a realizuje vlastní zakázková systémová řešení na míru vašemu oboru.

Ať už se jedná o komerční nebo rezidenční sféru, útvary státní správy nebo bezpečnostní a záchranné složky, snahou je zjistit potřeby zákazníků a najít řešení adekvátní jejich požadavku.

AV technikou a technologiemi z oblasti studiových a ozvučovacích systémů vybavuje Audiopro nejrůznější průmyslové i komerční prostory, interiéry i exteriéry. Zaměřuje se na komplexní řešení a dodávky na klíč. Prostřednictvím cloudových služeb, videokonferenčního a prezentačního vybavení nabízí řešení šitá na míru malým i velkým firmám. Nejen těm, ale také rezidenčnímu využití slouží produkty z oblasti multimediální techniky, multifunkčních (smart) systémů a projekčních ploch.

Nabídka oddělení tzv. speciální techniky vychází z potřeb a požadavků IZS (Integrovaný záchranný sbor) a bezpečnostních složek státu, odráží požadavky plynoucí z jejich zkušeností a potřeb při práci v terénu. K těmto účelům slouží např. komunikační systémy s ochranou sluchu, sady pro skrytou komunikaci, autonomní komunikační systémy, systémy pro monitoring rozsáhlých oblastí, speciální optika ale i palivové články nebo bezpilotní prostředky.

Součástí společnosti Audiopro je i autorizovaný servis pro opravy všech zastupovaných značek. To dává firmě jednak výhodu obrovské součástkové základny a také plné podpory zahraničního výrobce.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o./Biamp Systems

Related Posts