29 května, 2024
Facility a technologie budov

ČEZ ESCO realizuje další zakázku pro PENTA INVESTMENTS. Rozsvítí novou centrálu společnosti DELOITTE

Projekt výstavby dvou kancelářských budov nazvaný Churchill Square za celkem 60 milionů eur realizuje developer Penta Investments Real Estate v blízkosti pražského Hlavního nádraží. Zakázku na osvětlení v hodnotě 18 milionů korun získala společnost HORMEN, dcera ČEZ ESCO.

„Projekt dodávky a instalace komplexní osvětlovací soustavy pro administrativní komplex Churchill Square je pro nás velmi cenným a vítaným pokračováním spolupráce se společností Penta a potvrzením kvalit práce, kterou naše dcera HORMEN v rámci předchozích zakázek odvedla,“ říká Petr Ouška, ředitel úseku Veřejné stavby a komerční objekty ČEZ ESCO.

Celkem dodá Hormen přibližně 9 tisíc kusů svítidel více než osmi desítek typů pro interiéry i exteriéry. Postará se jak o standardní osvětlení pro garáže, schodiště, chodby, sociální zařízení nebo fasády, tak o designová svítidla vybraná přímo na míru požadavkům nájemníků. Všechna svítidla umožňují zapojení do inteligentních systémů řízení osvětlení. Většina z nich je vyrobena v brněnském závodě Hormen.

„Lokalita je jednou z posledních velkých nevyužitých ploch v samotném centru hlavního města na vynikající adrese, a to s výhledem na samotný Pražský Hrad,“ uvedl tiskový mluvčí skupiny Penta Ivo Mravinac. „Naším požadavkem při dodávce osvětlení byla vedle kvality a úspornosti také rychlost a schopnost spolehlivě zvládnout takto velkou zakázku.“

„Práce jsou nyní v plném proudu. Svítidla budou vyrobena a dodána ve velmi rychlém čase, aby mohly být budovy již na konci roku 2018 zkolaudovány. Jsme poctěni, že se můžeme podílet na realizaci špičkových administrativních budov, které společnost Penta staví,“ doplňuje Jiří Hrachovina, generální ředitel HORMEN.

Projekt Churchill Square získal zelenou certifikaci nízkoenergetických budov na úrovni LEED Gold. Tyto moderní budovy třídy AAA kladou důraz na flexibilní uspořádání vnitřních prostor a šetrné technologie s dopadem na úspory provozu.

Hlavním nájemcem kancelářských prostor bude s 12.000 m2 poradenská společnost Deloitte, která se do nového moderního kancelářského komplexu nastěhuje v prvním kvartále příštího roku.

„Nový koncept kanceláří akcentuje spolupráci, kreativitu a flexibilitu. Větší důraz klademe i na „well being“ zaměstnanců – budeme mít například vlastní posilovnu nebo střešní terasu s výhledem na Pražský hrad,” říká Jan Stehlík, provozní ředitel společnosti Deloitte ČR.

 

Před Churchill Square realizovala Hormen pro Pentu zakázky na budovách kancelářských komplexů Florentinum a Waltrovka (budovy Mechanica a Dynamica). Vybavila také autosalon Scuderia Praha, který je jediným oficiálním zastoupením pro značky Ferrari a Maserati v České republice.

Zdroj/foto: ČEZ ESCO, a.s./Penta Investments

Related Posts