25 června, 2024
Investice a rozvoj

CBRE: Český nemovitostní fond TRIGEA koupil svou první nemovitost v Praze

Nemovitostní fond Trigea získal do svého portfolia atraktivní kancelářskou budovu Louvre na Praze 5. Byla postavena v roce 2008 a nabízí přibližně 4 600 metrů čtverečních moderní pronajímatelné plochy.

Louvre představuje vyjímečný prostor zejména díky skvělé dopravní obslužnosti na stanici metra Radlická a nadčasovému designu. Mezi hlavní nájemce patří společnosti jako švýcarský výrobce kolejových vozidel Stadler, Lukoil Accounting and Finance Europe nebo Zdravotní pojišťovna VZP. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Nemovitostní fond Trigea vznikl 1.dubna tohoto roku a je zaměřený zejména na kancelářské budovy a retailová centra. „Jsem velice rád, že jsme jako první nemovitost v portfoliu získali právě kancelářskou budovu Louvre, která po všech stránkách koresponduje s naší investiční strategií. Do konce roku bychom rádi k Louvru přidali ještě další nemovitost,“ říká Tomáš Trčka, generální ředitel nemovitostního fondu Trigea. 

Fond je exkluzivně distribuován finanční skupinou Partners a umožňuje široké veřejnosti participovat na výnosech komerčních nemovitostí. Do fondu je možné investovat už 500 korun. Předpokládaný výnos by měl dlouhodobě dosahovat 4-6% p.a. Do tří let fond plánuje nashromáždit 5 miliard korun.

„Stejně jako loni očekáváme, že i letos český kapitál bude hrát klíčovou roli u akvizic komerčních nemovitostí. Nemovitostní fond Trigea představuje dalšího investičního hráče na českém trhu. Podobných českých investorů za poslední léta přibylo, nabídka investičních nemovitostí je však omezená, proto „ulovit“ nemovitost jako je Louvre je pro investory stále náročnější,“ říká Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.

Z oblasti Jinonice – Radlice se během pěti let stala jedna z předních kancelářských lokalit Prahy. Během neuvěřitelně krátké doby byla schopna zaujmout a přilákat české i zahraniční prestižní firmy jakými jsou například Johnson & Johnson, ČSOB, Bosch nebo Oracle.

Nemovitostní fond Trigea spadá pod samostatnou společnost Trigea nemovitostní fond, SICAV, a.s. Fond se zaměřuje na přímý nákup komerčních nemovitostí, které kombinují stabilní příjem z nájmů a potenciál růstu hodnoty dané nemovitosti. Fond je ideální investiční příležitost pro konzervativní investory. Distribuci fondu zajišťuje finanční skupina Partners.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – REDSTONE ASSET MANAGEMENT s.r.o.

Related Posts