29 května, 2024
Investice a rozvoj

CPI Property Group kupuje podíl ve společnosti Globalworth

Realitní investiční skupina CPI Property Group získala 13 391 959 akcií ve společnosti Globalworth Real Estate Investments Limited, která je předním vlastníkem kancelářských nemovitostí v Polsku a Rumunsku. To představuje přibližně šest procent akcií společnosti. Skupina akcie získala prostřednictvím makléře na sekundárním trhu.

Společnost Globalworth, založená v roce 2013, spravuje portfolio v celkové hodnotě přibližně 2,8 mld. EUR. To ročně generuje hrubý příjem z nájmů přesahující 180 mil. EUR. Mezi přední nemovitosti společnosti Globalworth se řadí Skylight & Lumen ve Varšavě či Globalworth Tower v Bukurešti. Předností společnosti je silná kapitálová struktura, spolehlivé postupy a procesy řízení i velmi zkušený management.

„Společnost Globalworth má jedno z nejlepších portfolií kancelářských nemovitostí v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Martin Němeček, generální ředitel CPI Property Group. „Nepochybujeme o tom, že se Globalworth bude nadále těšit vynikající návratnosti svých investic, a je nám ctí představit skupinu CPI Property Group jako akcionáře, který bude společnost podporovat.“

S ohledem na finanční politiku skupiny CPI Property Group, její rating a stávající kapitálovou strukturu, nemá společnost v krátkodobém výhledu v úmyslu podat nabídku na převzetí společnosti Globalworth. V pozici nového akcionáře se CPI Property Group těší na sdílení nápadů a zkušeností s vedením společnosti Globalworth, jejími zaměstnanci a dalším partnery.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s./Titulní foto – Globalworth – Skylight & Lumen ve Varšavě

Related Posts