9 června, 2023
Investice a rozvoj

Ekospol: Nejvíce nových bytů se prodává v Praze 5

Nejvíce nových bytů se v hlavním městě dlouhodobě prodává na území Prahy 5 a 9. V letošním třetím čtvrtletí se mezi tyto městské části vklínila ještě Praha 4. Pátá městská část vede žebříček prodejů s velkým náskokem, když se v ní za tři měsíce roku prodalo 345 nových bytů. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti EKOSPOL, která monitoruje trh s novými byty v Praze už více než 13 let. V Praze 4 společnost eviduje 215 prodaných nových bytů a v Praze 9 rovných 200 prodaných nových bytů.

Přes hranici sta prodaných bytů se dostaly už jen dvě další městské části – Praha 10 se 120 prodanými novými byty a Praha 8 se 110 prodanými novými byty. Naopak nejméně bytů se prodává už tradičně v nejužším centru Prahy. V Praze 1 dokonce neevidujeme ve třetím čtvrtletí žádný prodaný byt. Je to jednak výrazně nižší nabídkou, a pak také znatelně vyššími cenami,“ přibližuje prodejní statistiky generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Ekospol: Koronavirus zásadně ovlivnil prodeje bytů, předražené ležáky nikdo chtít nebude

„Statistiky prodejů jasně ukazují, které lokality lidé preferují. Vyhledávají hlavně okrajovější části Prahy, které jim nabízejí více možností. Ať už je to bydlení v zeleni či výborná občanská vybavenost v místě. Důležité je, aby byla taková lokalita dobře dopravně dostupná a umožňovala rychlé spojení s centrem. Zásadním faktorem je také cena, která je v těchto lokalitách výrazně nižší než v centru. Tam vyjde metr čtvereční nového bytu výrazně více,“ podotýká Korec a dodává, že právě v okrajovějších lokalitách se nyní připravují velké rezidenční projekty, které by mohly na trh vrátit cenově dostupné byty.

Data dostupných bytů doplňují prodejní statistiky, které Ekospol zveřejnil v minulých týdnech. Z nich vyplývá, že v celé Praze developeři od července do konce září prodali celkem 1224 nových bytů, což o je 402 prodaných bytů více než ve druhém čtvrtletí letošního roku. Meziročně jde ale o pokles o 12 procent.

O společnosti EKOSPOL

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 28 let na trhu úspěšně dokončil 56 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Společnost staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku.

Zdroj/foto: EKOSPOL a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts