27 února, 2024
Investice a rozvoj

MSI Capital se díky dluhopisové emisi podařilo získat finance na projekt výstavby rodinných domů „Domy Ďáblická hvězdárna“ již za 3 měsíce

Investiční uskupení MSI Capital provedlo díky úspěšnému prodeji své emise dluhopisu akvizici projektu výstavby 24 rodinných domů v Praze Ďáblicích. Finanční prostředky se podařilo získat již za tři měsíce od spuštění prodeje emise. Jedná se o první projekt financovaný dluhopisovou emisí MSI Capital, realizovat ho bude Moravská stavební – INVEST, jeden z předních hráčů na developerském trhu v Praze a Brně.

Projekt rodinných domů s garážemi nacházející se v pražských Ďáblicích nedávno získal stavební povolení v právní moci a nyní je oficiálně spuštěn. Již před jeho zahájením developer evidoval několik závazných rezervací, prodáno je v současné chvíli celkem 5 domů.

Fond Českého Bydlení dokončil dvě akvizice a koupil činžovní domy v Ostravě a Mělnickém Vtelnu

Brzy dojde k převodu pozemků na společnost MS Ďáblická, s.r.o., která je ve vlastnictví MSI Capital, a v již konečném jednání je smlouva o úvěru s financující bankou. Zahájení výstavby plánuje Moravská stavební – INVEST na letošní prosinec s dokončením v roce 2022.

Skutečnost, že se nám za necelé tři měsíce od spuštění první emise a navíc v této kritické době podařilo vybrat peníze na akvizici celého nového projektu, vnímáme jako velký úspěch. Dokazuje to, že navzdory pandemii pražský trh s nemovitostmi nestagnuje a novým projektům se daří i v tomto pro všechny náročném období,” říká Petr Malík, výkonný ředitel MSI Capital.

Svůj desetiletý dluhopisový program v objemu 500 milionů korun MSI Capital představilo v červenci tohoto roku. V současnosti je prodáno 60 % objemu první emise dluhopisu o velikosti 120 milionů korun a její prodej nadále pokračuje.

O MSI Capital

Společnost MSI Capital s. r. o. byla založena v únoru 2020 s cílem investovat prostředky svých investorů do nemovitostních projektů realizovaných ve spolupráci se strategickým partnerem a lídrem developerského trhu v Praze a Brně, společností Moravská stavební – INVEST, a.s.

Jednatelem a výkonným ředitelem společnosti je Petr Malík, jež je společníkem MSI Partners s.r.o. – mateřské společnosti MSI Capital. Dalšími jednateli a společníky jsou Lubomír Malík a Vladimír Meister, oba akcionáři Moravské stavební – INVEST, a.s.

Zdroj/foto: RUBIKON PR/Titulní foto – Moravská stavební – INVEST, a.s.

Related Posts