21 února, 2024
Investice a rozvoj

Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND koupil nákupní centrum Olomouc CITY

Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF), rozšířil své portfolio o nákupní centrum Olomouc CITY, které nabízí 20 tisíc metrů čtverečních maloobchodní plochy s roční návštěvností zhruba 3 miliony lidí. Centrum spravuje společnost DRFG Real Estate Facility Management, která je členem investiční skupiny DRFG. Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG po této akvizici dosahuje bezmála 200 tisíc metrů čtverečních.

Nákupní centrum Olomouc CITY je v současné době z 96 % obsazeno. Průměrná délka nájemních smluv činí více než 3 roky a mezi nájemce se řadí široké spektrum nejen obchodů a restaurací, ale také řady volnočasových služeb. Součástí centra je například multikino CineStar či dětský koutek a herní zóna Amazonie, která pravidelně chystá zábavný program pro rodiny s dětmi.

„Těší nás, že jsme zastupovali předního českého investora DRFG při nákupu objektu, který aktuálně drží prvenství největší maloobchodní nemovitosti na Moravě v portfoliu skupiny. Tato transakce jen potvrzuje trend sílícího lokálního kapitálu na realitním trhu. Za poslední tři roky CBRE uzavřelo se špičkovými českými investory v ČR téměř 30 transakcí v celkovém objemu přes 30 miliard korun, a proto je v této oblasti lídrem na trhu. Mezi tyto české investory například patří REICO, CPI, WOOD & Co, ZFP, DRFG, Investika, Raiffeisen realitní fond nebo Trigea.“, říká Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.

“Převážně zábavně zaměřené nákupní centrum považujeme za vhodné doplnění našeho portfolia skládajícího se především z komerčních nemovitostí maloobchodního typu. Jeho silnou stránkou jsou kvalitní nájemci a udržitelný nájem. Tento projekt má tedy výhodný poměr rizika a výnosu. Jednoznačně tak ještě posiluje stabilitu fondu, což jen potvrzuje vhodnost tohoto fondu i pro konzervativní investory,“ komentuje Patrik Tuza, ředitel realitní divize DRFG, s tím, že do budoucna bude pokračovat práce na ještě dalším zvyšování atraktivity obchodního centra.

Olomouc CITY nabízí především obchody s módou, kosmetikou, sportovními potřebami či šperky. Nájemci jsou například Sportisimo, New Yorker, CCC, Deichmann, Kik, Pepco či prodejna s elektronikou Datart. Centrum je také stavebně propojeno s obchodním řetězcem Globus. “Nemovitost má velkou spádovost a velmi dobrou dopravní obslužnosti, což přivádí také návštěvníky mimo centrum města Olomouc,” dodává Tuza.

Budova byla zakoupena od společnosti Mint Investments, lídra v oblasti správy private equity, investic do nemovitostí a alternativní energie ve střední Evropě. “Olomouc City byla jedna z nejzajímavějších investičních zkušeností, jak pro mě osobně, tak pro naši společnost. Po nákupu v tehdy největší nedobrovolné aukci se nám podařila, jako jedněm z mála v Česku, úplná přeměna regionálního obchodního centra ve stabilizované centrum se silným a fungujícím mixem obchodů a služeb pro naši spádovou oblast a významným podílem konceptů volnočasových aktivit pro celou rodinu. A nyní jsme tuto etapu úspěšně zakončili prodejem jednomu z největších domácích investorů specializovaným na obchodní centra a maloobchod,” říká Lukáš Schirl, property manager Mint Investments. Společnost Mint Investments nadále provádí Property Management centra.

Poradenství při této transakci poskytla společnost JK Advisory a CBRE, na straně kupujícího daňové a účetní poradenství společnost TPA – právní poradenství poradenství advokátní kancelář Wilsons a technické poradenství společnost Sentient. Financující bankou transakce byla Raiffeisenbank. Cena transakce nebude uvedena.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./Titulní foto Mint Investments

Related Posts