19 dubna, 2024
Investice a rozvoj

RESIDOMO vítá plán vlády hradit podnikatelům část nájemného

Rozhodnutí vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka navrhnout v pondělí 4. května vládě úhrady nájemného podnikatelům až do výše 50 % vnímá společnost RESIDOMO jako jednoznačně pozitivní krok. Firma zároveň deklaruje svou okamžitou připravenost se do tohoto vládního programu plně zapojit. Svým nájemcům nabídla až padesátiprocentní slevy už 1. dubna.

„Na rozdíl od zákonů o možných odkladech plateb nájemného nebo vládního moratoria o zmrazení nájmů pro rezidentní nájemce je tohle opravdu spravedlivý model, kdy se stát na pomoci podnikatelům z velké části přímo podílí. Pomoc je navíc adresná, okamžitá a týká se pouze těch, které koronavirová pandemie v rámci jejich podnikání opravdu zasáhla,“ říká generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj a dodává: „Tak, jak vládu za tento krok chválíme, nám bohužel chybí podobný princip i v oblasti standardního nájemního bydlení, kdy se zmrazení nájmů týká všech bez rozdílu. Stát tak vůbec nezohledňuje, kdo z nájemníků toto opatření opravdu potřebuje, jestli se jedná o ty, kterým pandemie způsobila reálné výpadky příjmů, anebo třeba o ty, kteří bydlí v nových nebo nově zrekonstruovaných luxusních bytech a s placením nájemného žádné problémy nemají. Pevně věřím, že i tady se nám podaří s vládou dohodnout na spravedlivějším a adresnějším principu, který bude výhodnější pro nájemníky i pronajímatele.“

RESIDOMO nad rámec vládních opatření spustilo už 1. dubna systém vlastních individuálních odkladů a slev pro své nájemníky komerčních prostor, brzy navíc odstartuje i program speciálních voucherů na podporu jejich podnikání.

Zdroj/foto: PROTEXT/Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts