29 května, 2024
Investice a rozvoj

S+B získalo jeden z nejznámějších hotelů v Praze

Vídeňská společnost S+B GRUPPE AG se stala novým majitelem hotelu Panorama, situovaného v centru jedné z nejprestižnějších obchodních oblastí hlavního města Prahy, Pankrácké pláně. Lokalita, která se může pochlubit optimálním dopravním spojením, perfektní infrastrukturou a skvělou viditelností.

Hotel nabízí 441 pokojů, konferenční sály, obchody, restauraci, fitness & spa, 300 parkovacích míst v oddělené budově a také venkovní parkoviště pro autobusy. Panorama Hotel je ideálním místem jak pro obchodní činnosti, tak pro relaxaci.

Hotel se nachází na pozemku o celkové rozloze 16.000 m2 v objetí novostaveb kancelářských budov nejvyšší kvality, v těsné blízkosti oblíbeného obchodního centra Arkády Pankrác, přímo u stanice metra Pankrác. Hotel je schopen ubytovat nejen mnoho zákazníků z oblasti obchodu, ale je také atraktivní pro mnoho turistů, kterým poskytuje ideální výchozí bod pro poznávání Prahy. V posledních letech nabídl provozovatel hotelu Corinthia ročně své služby přes 200 000 hostů. Profesionální manažerský tým bude i nadále spravovat veškeré hotelové vybavení a pečovat o své hosty na nejvyšší úrovni.

Společnost S+B Gruppe AG, která od roku 1988 úspěšně vyvíjí kancelářské, obchodní prostory a rezidenční budovy po celé Praze, je již delší dobu v bezprostřední blízkosti Panorama Hotelu developersky aktivní.  V roce 2018 byla např. úspěšně dokončena realizace kancelářských budov TRIMARAN a ELEMENT o celkové pronajímatelné ploše 25.000 m2. Akvizice Panorama Hotelu propojuje již existující development včetně konferenčního a multifunkčního centra CUBEX Center s kapacitou až 1 700 osob. CUBEX Center se stal v roce 2018 vítězem devátého ocenění Global Eventex Award, tzn. získal nejvyšší světové ocenění za design a technické vybavení.

Trimaran Praha

Franz Paul Bauer, akcionář a člen správní rady S+B Gruppe AG, je potěšen touto úspěšnou akvizicí a zdůrazňuje perfektní spolupráci s prodejcem. Říká: „Nesmírně si vážíme skvělé spolupráce se skupinou Corinthia Group, zejména pak se zástupcem generálního ředitele panem Keyth Pisani. Je pro nás ctí, že jsme zakoupili tento unikátní objekt s tak bohatou historií. Uděláme vše pro to, aby byl celý areál v této vynikající lokalitě zmodernizován a aby tento, prakticky nepřetržitě obsazený, hotel a jeho okolí bylo i nadále velmi populárním místem, kde hosté naleznou vysoký standard služeb.“

Hotel zachová stejně vysoké standardy

Corinthia bude pro nového majitele, S+B Gruppe AG, i nadále provozovat hotel na úrovni, na kterou jsou hosté zvyklí, tzn. se zachováním stejně vysokých standardů. Alfred Pisani, zakladatel a předseda Corinthia, souhlasí s postojem pana Bauera a dodává: „Je mi velkým potěšením poblahopřát S+B Gruppe AG k akvizici hotelu Panorama. Tento odvážný krok jen potvrdil zájem investora investovat a rozvíjet oblast Pankráce a umožní mu renovaci chlouby této lokality. Zároveň tento významný milník představuje první krok v naší budoucí spolupráci v souvislosti s rozvojem Corinthia hotelů v regionu. Velice se těším na další vzájemné úspěchy v developmentu“

Pan Bauer prozradil, že má S+B Gruppe AG velké plány a má v úmyslu investovat do vybavení hotelu a rozvoje okolního pozemku s cílem vytvořit prosperující místo. Společnost si vždy zakládá na nejvyšších standardech v oblasti kvality a udržitelnosti a tato politika bude také implementována do projektu oživení této budovy včetně okolí. Na populární hotel čeká nová budoucnost, díky které se obchodní klienti a turisté budou moci těšit na špičkově zrekonstruované moderní ubytování, které jim zajistí vše, co si budou přát.

Více než 30 let S+B Gruppe AG – mezinárodní projektový developer s centrálou ve Vídni a pobočkami v Praze, Bukurešti a Varšavě – s velkým nasazením vyvíjí komplexní projekty napříč Evropou v pozici investora a generálního dodavatele. Tým okolo vídeňského architekta Alfreda Michaela Becka a konstruktéra Reinharda Schertlera se sídlem ve Vorarlbersku se specializuje na projektování, odborný dohled a marketing vysoce kvalitních stavebních projektů. V současnosti společnost vyvíjí ve střední a východní Evropě celou řadu rozsáhlých projektů. S investičním objemem více než 3 miliardy eur byl úspěšně vyvinut více než jeden milion metrů čtverečních užitné plochy.

Zdroj/foto: S+B Plan & Bau Prag spol. s r.o.

Related Posts