22 července, 2024
Investice a rozvoj

Skupina CPI Property Group vydala dluhopisy ve výši 350 milionů amerických dolarů

Skupina CPI Property Group, přední vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy, úspěšně vydala dluhopisy ve výši 350 milionů amerických dolarů (přibližně 315 mil. EUR).

„Jsme přesvědčení, že budování široké investorské základny prospívá našim dlouhodobým finančním plánům,“ říká finanční ředitel společnosti David Greenbaum. „Emise dluhopisů denominovaných v amerických dolarech nám umožňuje těžit z opakované přízně našich stávajících investorů, a současně oslovit i investory nové,“ dodává David Greenbaum.

Poptávka mezi investory kulminovala na úrovni trojnásobku původně zamýšleného objemu ve výši 300 mil. dolarů. V reakci na takto silnou poptávku CPI Property Group navýšila emisi na 350 mil. dolarů. Část výnosů bude použita ke splacení krátkodobých závazků a zbytek bude použit jako finanční rezerva. Na úpisu dluhopisů se podíleli investoři z Velké Británie (58 %), zbývající objem si pak rozdělili investoři z Asie (21 %), Švýcarska (10 %) a dalších evropských zemí (11 %). Pestrá skladba investorů této emise koresponduje se strategií CPI Property Group diverzifikovat svojí investorskou základnu. V rámci této strategie skupina již v nedávné době vydala dluhopisy také ve švýcarských francích, japonských jenech a hongkongských dolarech.

Dluhopisy obdržely od ratingových agentur Moody’s a Standard & Poor’s hodnocení Baa2 (stabilní), respektive BBB (stabilní). Dluhopisy jsou kotovány na burze Euronext v Dublinu. Výnosy z prodeje dluhopisů byly převedeny prostřednictvím měnového swapu na eura.

Zdroj/foto: CPI Property Group/Titulní foto – administrativní komplex Zlatý Anděl (Praha)

Related Posts