19 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Skupina Mint Investments koupila budovu na pražské high street Na Příkopě a chystá se ji zrekonstruovat

Jedna z architektonicky nejvýraznějších budov v ulici Na Příkopě mění majitele. Pro své privátní investory ji získala skupina Mint Investments. Za prodávající stranu transakci zprostředkovala společnost CBRE. Mint Investments nyní připravuje zásadní investici do technického zařízení budovy, jímž ji povznese na novou úroveň.

„Jsme rádi, že jsme zastupovali původního majitele, který má k dispozici tuto prestižní budovu na tzv. pražské high street. Budova má vynikající polohu na ulici Na Příkopě, která se v průběhu let vyprofilovala do jedné z nejvyhledávanějších evropských maloobchodních destinací. Budova je v současné době pronajímána společnosti Deichman a nejvyšší patra jsou vyhrazena pro kanceláře s vynikajícím výhledem na pražskou high street a na Staré Město. Jedná se o výbornou dlouhodobou investici se skvělým budoucím zhodnocením.“, říká Katarína Brydone, Head of Retail společnosti CBRE.

Ulice Na Příkopě má historii starou několik století. Jak už napovídá její název, býval zde městský příkop mezi Starým a Novým Městem. Ten byl v roce 1760 zasypán a vytvořil tak základ pro velkoryse navrženou pěší zónu. Budova na adrese Na Příkopě 393/11 a 392/9, kterou koupila skupina Mint Investments, vznikla přestavbou dvou domů z let 1893 a 1865. Ty nejprve sloužily jako módní salon, od 50. let 20. století byly první pražskou adresou pro exkluzivní dovozové potraviny. Po působivé rekonstrukci, navržené studiem Šafer Hájek architekti, získala nemovitost v roce 1997 ocenění „Interiér roku“.

Kontrast mezi architekturou 19. století a moderním designem

Svým uživatelům tak nyní nabízí poutavý kontrast mezi architekturou 19. století a moderním designem, jehož součástí je velkolepé atrium se šesti galeriemi, prosklenými výtahy a historickým schodištěm. V současné době budova disponuje celkem 3 000 m2 prvotřídních maloobchodních a kancelářských prostor na osmi nadzemních a ve dvou podzemních podlažích. Její významnou část zaujímá třípatrová maloobchodní jednotka (vlajková prodejna značky Deichmann), doplněná o moderní kancelářské prostory s výhledy na Pražský hrad a Staré Město.

„Ulice Na Příkopě patří v celoevropském měřítku k nejprestižnějším a nejatraktivnějším nákupním třídám. Tomu by měl odpovídat i standard a vybavení zdejších budov. Velmi se proto těšíme, že renovací technického zařízení budovu na adrese Na Příkopě 393/11 a 392/9 povzneseme na nejvyšší tržní úroveň,“ dodává Radim Bajgar, partner skupiny Mint Investments.

„Počet návštěvníků Prahy se za posledních deset let téměř zdvojnásobil, což výrazně zvyšuje návštěvnost pražských hlavních ulic, tzv. high streets, jako je například ulice Na Příkopě. Tato lokalita bude ještě více posílena, jakmile bude dokončen retailový projekt Savarin. Právě tyto faktory přitahují do ulice Na Příkopě ty nejvýznamnější investory. Proto nás nepřekvapilo, že jsme obdrželi rekordní počet nabídek od domácích i zahraničních investorů.“, říká Vítězslav Doležal, Associate Director Investment Properties společnosti CBRE.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./Mint Investments

Related Posts