23 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Accolade dále navyšuje svůj podíl na evropské trhu s průmyslovými nemovitostmi

Skupině Accolade se v první polovině roku 2021 podařilo pronajmout 370 000 m2 moderních a udržitelných prostor nájemcům z oblasti e-commerce, logistiky a lehkého průmyslu. Společnost byla také velmi aktivní v rozšiřování současných průmyslových parků i v investicích do nových projektů. Bylo dokončeno téměř 100 000 m2 hal a ve výstavě je dalších 430 000 m2 moderních průmyslových ploch v hodnotě více než 400 milionů EUR (cca 10 miliard Kč).

„Nacházíme se v období, kdy je poptávka po průmyslových nemovitostech stabilní a kvalitní průmyslové budovy potvrzují pozici nejžádanějšího aktiva mezi komerčními nemovitostmi. Jejich hodnota roste napříč celou Evropou. Předpokládáme, že hlavně díky e-commerce tempo růstu nových, moderních a udržitelných průmyslových hal nebude příliš zpomalovat. Nechceme zpomalovat ani naše tempo růstu, pokud stále existují nájemci, kteří poptávají další haly,“ zdůraznil Milan Kratina, CEO Accolade.

108 AGENCY: Český trh průmyslových nemovitostí za Q2/2021

Skupině Accolade se tak vyplácí její rozhodnutí investovat do moderních a udržitelných průmyslových nemovitostí, které nabízejí variabilní řešení pro nájemce z různých odvětví. Firmy si mohou halu přizpůsobit podle svých potřeb, zároveň mohou s moderní halou dále růst. I díky tomu se podařilo v první polovině roku 2021 pronajmout téměř 370 000 m2 významným značkám z logistiky (např. InPost, Fiege, Prime Cargo, PDC Logistics), e-commerce (např. Tchibo, AutoDoc) i lehkého průmyslu (např. Faurecia).

Accolade – Ostrov u Stříbra

„Naše průmyslové haly jsou ve srovnání s Evropou i světem ekologicky velmi šetrné. Díky flexibilitě našich projektů se můžeme snadno přizpůsobit potřebám firem a jsme připraveni na další expanzi v následujících letech,“ dodává Milan Kratina, CEO Accolade.

Největší nájemní smlouva na téměř 46 000 m2 se týkala průmyslového parku v polském Štětíně, podepsala ji společnost Autodoc, která je lídrem na polské trhu s náhradními díly pro automobilový průmysl. Další nájemní smlouvy se úspěšně podepsaly v následujících lokalitách v Polsku: Zelená Hora, Gorzów Wielkopolski, Goleniów, Lehnice, Štětín Kniewska, Bělostok; v České republice: Brno, Cheb, Zdice, Stříbro, Kojetín a na Slovensku: Košice.

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: AMI Communications/Titulní foto – Accolade – Zelená Hora, Polsko

Related Posts