26 března, 2023
Průmysl a logistika

Přepravní společnost Emons očekává nárůst zájmu o privátní doručování, otevřela nový hub v Praze

Nejen každoroční růst objemu zboží prodaného e-shopy, ale také obezřetnost zákazníků s ohledem na covid-19 stojí za zvyšující se poptávkou po přímém doručování spotřebního zboží. Takzvaný B2C segment přitom byl doposud spíše doplňkovou službou logistické a přepravní společnosti Emons. Podobný typ logistických operací má sílící tendenci nejen v mateřském koncernu v Německu, ale také v České republice. A významně se podílel na vzestupu odbavených zásilek v prvním pololetí. Růst pokračoval i ve 3. čtvrtletí a indikátory naznačují i velmi silný závěr letošního roku.

Český management Emons na zvýšenou poptávku reagoval otevřením nových poboček. K deseti již fungujícím, pokrývajícím komfortně vnitrostátní přepravu, přibyl nově logistický hub v P3 Parku v Mstěticích u Prahy u dálnice D11 o ploše 5000 m2. Emons zde buduje i své nové administrativní zázemí zaujímající 300 čtverečných metrů. Díky tomu má tento významný hráč na logistickém trhu dostatečnou kapacitu na novou poptávku po přepravních službách.

108 AGENCY: Český trh průmyslových nemovitostí za Q3/2020

Nová pobočka byla zřízena jako tzv. last mile depo, aby vozy Emons v co nejkratším čase obsloužily zákazníky v Praze a ve Středočeském kraji. V Mstěticích se tak v rámci kontraktní logistiky a sběrné služby soustředí zboží z dalších poboček Emons v Česku i v Německu.

Podíl přepravených spotřebních produktů v posledních týdnech strmě roste. Dominuje móda, elektronika, sportovní vybavení, nábytek a obecně zařízení pro domácnost, ale také stavebniny a komponenty pro strojírenský a automobilový průmysl,“ vypočítává Luděk Kohout, obchodní manažer Emons.

Podle něj začíná i v souvislosti s omezeními spojenými s covid-19 první vlna vánočních nákupů už nyní: „Zákazníci si chtějí pojistit dárky v mnohem větším předstihu než kdykoliv v minulosti.“

Pro rychlejší a efektivnější logistické operace, které privátní doručování vyžaduje, využívá společnost Emons tzv. Wechselbrückový systém. Jde v principu o oddělení tahače a nákladního prostoru. Ten tvoří výměnné nástavby, kdy náklad není třeba v depu překládat. Minimalizuje se tím manipulace se zbožím a celý proces přepravy se zásadně urychluje.

I díky tomu jsme schopni z Německa a opačným směrem přepravit zásilky i do 24 hodin,“ vysvětluje Luděk Kohout.

Rozšíření poboček v České republice, snížení času přepravy a garance spolehlivosti vycházejí vstříc poptávce zákazníků Emons. Pro ty jsou termíny doručení stále více rozhodujícím parametrem. Nejde přitom pouze o e-shopy, ale rovněž klasické retailové koncepty. I ty podle Luďka Kohouta přecházejí na prodej on-line, kdy je nezbytná rychlá výměna zboží a flexibilní skladový management, nezřídka právě mezi českými prodejnami a centrálními sklady v Česku, v Německu a v dalších zemích Evropy.

Vedle Prahy využívá společnost Emons nové pobočky v Plzni-Nýřanech a v Blučině u Brna, obě s plochou kolem 4 000 m2. Flexibilitu přepravy podporují menší depa prakticky ve všech krajských městech. I přes ně prošla část z loňských bezmála 200 000 přepravených zásilek o váze 95 000 tun. Celkový obrat mezinárodní skupiny Emons se pohybuje kolem 650 mil. EUR.

Na předvánoční hektické období jsme připraveni. Díky rozšíření distribuční sítě a navýšení kapacit v pobočkách i v dopravě můžeme našim klientům na úrovni obchodních řetězců a on-line prodejců garantovat prvotřídní servis pro koncové zákazníky,“ uzavírá Luděk Kohout.

O společnosti Emons

Emons je nezávislá rodinná firma Emons vznikla v Německu v roce 1928 a dnes patří k renomovaným přepravním a logistickým společnostem v Evropě. Na český trh vstoupila roku 2005, od té doby otevřela deset poboček v ČR a jednu na Slovensku a plánuje další expanzi. Společnost zajišťuje komplexní služby v oboru pozemní dopravy a kontraktní logistiky. Zaměřuje se primárně na sběrnou službu, ale i na dokládkové a celovozové přepravy. Díky stabilnímu zázemí v Německu, České republice a Slovensku je Emons jednou z nejvýkonnějších přepravních sítí.

Zdroj/foto: Community s.r.o./Titulní foto – P3 Park v Mstěticích u Prahy u dálnice D11

Related Posts