27 května, 2024
Průmysl a logistika

Logistické firmy věří parku P3 Lovosice – volné prostory zaplní FM Česká, Impulse Logistics a Ecologistics

P3 Lovosice plně obsadily logistické společnosti. Po FM Česká, která původní pronájem 30 000 m2 prodloužila a zdvojnásobila, se do lovosického průmyslového parku stěhují také Impulse Logistics s pronájmem osmi tisíc metrů čtverečních, a Ecologistics, která pro své zázemí nově využije 22 000 m2. Park u dálnice D8 s výtečným dopravním spojením směrem do Německa je tak nyní plně obsazen. Do budoucna se ještě počítá s výstavbou dvou hal.

Logistika a eCommerce patří k odvětvím, jejichž role byla během pandemie nedocenitelná. Internetové nákupy budou nyní pohodlnější i díky společnosti Ecologistic, která bude z parku P3 Lovosice zajišťovat distribuci objednávek u hlavních globálních eCommerce hubů, jako jsou Amazon, Aliexpress nebo Wish.

GLP a Alza.cz.cz otevřely v Praze Chrášťanech moderní logistické centrum

„Pro P3 Lovosice jsme se rozhodli díky kombinaci aktuálně dostupných skladových prostor a skvělého dálničního napojení na středoevropské trhy. Park je proto optimální pro eCommerce využití,“ říká Roman Havelka, Operations Director společnosti Ecologistics.

„Lovosice sice dlouho nepatřily k lokalitám se silným skladovým nebo logistickým zázemím, ale v P3 jsme jí věřili, a to zejména díky napojení na dálniční síť a blízkosti k německému trhu. Plně obsazený park je nyní důkazem toho, že nabídka špičkových průmyslových prostor si své nájemce najde,“ říká Ondřej Titz, Development Manager ve společnosti P3.

Dlouhodobým nájemcem v parku P3 Lovosice je logistická společnost FM Česká, která pronájem svých dosavadních prostor o úctyhodné rozloze 30 000 m2 zdvojnásobila. Z parku nyní zajišťuje distribuci skladových zásob a zboží pro oblíbený švýcarský hobbymarket. FM přitom skladové prostory P3 využívá i v jiných tuzemských i zahraničních lokalitách – v České republice se jedná například o park P3 Prague D11.

Skupinu logistických společností v P3 Lovosice pomyslně uzavírá Impulse Logistics, která bude z parku zajišťovat skladování a distribuci obalových materiálů. Pro distribuci těchto kartonových a papírových obalů bezezbytku využije 8 000 m2 pronajaté skladové plochy.

V plánu lovosického parku jsou ještě dvě budovy vhodné pro logistiku či lehkou výrobu o společné rozloze přes 27 000 m2. Developer je pravděpodobně postaví zájemcům na míru.

O společnosti P3

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,3 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu o rozloze 1,2 milionu m2. P3 působí v 11 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 11 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 19 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o./Titulní foto – P3 Lovosice

Related Posts