14 července, 2024
Průmysl a logistika

Nováčci v P3 parcích – kanceláře, showroomy i velkoplošný mrazák

P3 loni zaznamenala růst pronájmů o 45 %. Většinu ploch pronajala stávajícím nájemcům. Zároveň ve svých parcích přivítala 18 nových značek z oblasti retailu, e-commerce a logistiky. Pronajala jim plochy rozmanitých velikosti od necelých sto metrů čtverečních v Praze po více než 22 tisíc m2 v Lovosicích.

P3 opět potvrdila, že má prostor pro široké spektrum nájemců. Od malých až po velké, od e-commerce, přes retail až po logistiku,“ potvrdil šéf pronájmů v P3 Jan Andrus.

Aktuální trend říká, že kdo si chce pronajmout velké plochy, musí za Prahu. Hranice hlavního města na pomyslné logistické mapě se od Středních Čech posouvají i dále do regionů. Díky krátkému dojezdovému času jsou vhodnou alternativou například Lovosice. Z tamějšího P3 parku je to na pražský okruh asi 40 minut, a právě na to vsadily logistické společnosti Ekologistics a Impuls Logistics, jejichž pronajaté plochy v součtu převyšují 30 tisíc metrů čtverečních.

P3 Logistic Parks pronajme první budovu v P3 Ostrava Central společnosti Linde Material Handling

Praha nabízí jen zřídka plochy nad 5 tisíc metrů čtverečních. Výjimku potvrzující pravidlo představují v loňském úspěšném tažení P3 dva kontrakty. V pravou chvíli se protnula nabídka uvolněných prostor v P3 Prague Horní Počernice o rozloze 11 300 m2 s poptávkou společnosti Billa pro zázemí nového distribučního centra. Obchodní řetězec díky tomu může dodávat čerstvější potraviny a s nižší ekologickou stopou. V sousedním parku P3 Prague D11 se pak v nově postavené budově nabízely prostory o rozloze 7 439 m2, v nichž Quick Service Logistic vytvořil „velkoplošnou chladničku s mrazákem“ pro skladování potravin ve speciálním režimu.

BILLA v P3 Prague Horní Počernice

Celkem si noví nájemci v pražských P3 parcích přišli na téměř 40.000 m2, ale dělí se jich o ně 14. Nejčastěji si noví nájemci pronajímali plochy v nižších řádech tisíců m2 (průměrně 2.820 m2). Paleta uloženého zboží je velmi pestrá: koberce, domácí spotřebiče, tabák, pivo, elektronika anebo náhradní díly a autoskla. Občas se povede do průmyslové haly umístit mimořádně zajímavý projekt, jako například prostor pro vývoj a testování prodejních prostor automobilky Škoda Auto.

Díky dobrému umístění průmyslových parků v dosahu pražské MHD a dostatečným parkovacím kapacitám roste i zájem o kancelářské prostory. P3 loni pronajala samostatně bez návaznosti na sklad 3 800 m2 kancelářských ploch, z toho takřka polovinu čtyřem novým nájemcům v hornopočernickém parku. Věnují se energetice, telekomunikacím, realitám anebo kamionové přepravě.

Praha ovšem není jedinou lokalitou, o kterou mají noví nájemci zájem. K dalším logisticky atraktivním lokalitám patří i Plzeň. V P3 parku v Nýřanech si 5 700 m2 krátkodobě pronajala společnost Alllog Consulting a 2 661 m2 společnost Boomerang Distribution.

Letos může P3 nabídnout novým nájemcům rovněž prostory v chystaných parcích P3 Plzeň Myslinka, P3 Ostrava Central a v již zmiňovaném parku P3 Lovosice.

O společnosti P3 Logistic Parks

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,3 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu o rozloze 1,2 milionu m2. P3 působí v 11 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 11 pobočkami v klíčových evropských městech. V pobočkách nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 19 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o.

Related Posts