21 května, 2024
Průmysl a logistika

P3 připravuje průmyslový park v Myslince u Plzně

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 připravuje v obci Myslinka, která leží cca 15 km od centra Plzně, výstavbu moderního průmyslového parku na míru potenciálním nájemcům. Hlavním lákadlem parku P3 Plzeň Myslinka bude kromě výhodné polohy na jednom z nejžádanějších trhů průmyslových nemovitostí také skvělé napojení na dálnici D5 s možností hladkého tranzitu směrem do Německa a dostatek kvalifikované pracovní síly.

Dokončení výstavby prvních budov se předpokládá na druhý kvartál tohoto roku. V celkem pěti budovách budou k dispozici jednotky od 3 000 m2 do 30 000 m2. V blízkosti parku se nachází autobusová zastávka příměstské hromadné dopravy s napojením na Nýřany i Plzeň.

IKEA prodlužuje nájem v SEGRO Logistics Park Prague

„P3 Plzeň Myslinka je skvělým místem pro rozvoj výrobního nebo logistického byznysu kvůli blízkosti krajského města a dálnice D5. Díky možnosti výstavby na míru si může nový nájemce halu uzpůsobit přesně podle svých představ, což je v praxi často výhodnější než si pronajmout zdánlivě levnější halu, ale bez možnosti zvláštních stavebních nebo provozních úprav,“ říká Aleš Zacha, Senior Leasing & Development Manager ve společnosti P3.

Zajímavé synergie by mohl přinést fakt, že jen šest minut cesty odsud, v Nýřanech, se nachází park P3 Plzeň, který si velmi oblíbily zejména výrobní firmy a společnosti s orientací na automobilový průmysl. Pro logistiku může být výhodou nejenom přímé napojení na dálnici D5, ale i blízký železniční terminál kontejnerové přepravy.

Park P3 Plzeň Myslinka není jediným průmyslovým parkem, kde společnost aktuálně nabízí možnosti výstavby na míru. V parku P3 Lovosice, který se nachází vedle „drážďanské“ dálnice D8, je k dispozici pro výstavbu na míru až 28 000 m2. Vlajkovým projektem společnoti je aktuálně výstavba obchodně průmyslové čtvrti P3 Ostrava Central, kde přímo v širším centru slezské metropole společnost nabídne více než 150 000 m2 prostor vhodných jak pro městskou logistiku, retail a e-commerce, tak i pro lehkou výrobu nebo R&D. Všechny nové budovy staví developer tak, aby dosáhly na mezinárodně uznávanou certifikaci udržitelnosti BREEAM Very Good.

O společnosti P3 Logistic Parks

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 5,7 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu. P3 působí ve 12 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 160 lidí napříč 9 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 17 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o.

Related Posts