23 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Panattoni Europe zahájila proměnu bývalého areálu Škoda Ostrov v novou průmyslovou zónu

Zchátralý areál někdejší továrny na výrobu trolejbusů u Ostrova na Karlovarsku se začíná zvolna proměňovat v novou industriální zónu Panattoni Park Ostrov – North. Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zahájil přípravné práce na sanaci a revitalizaci oblasti, v níž plánuje vybudovat 120 000 m2 pronajímatelné industriální plochy a vytvořit až 1 000 nových pracovních míst pro Karlovarsko a okolí.

„Po ukončení proslulé výroby trolejbusů ostrovský areál 10 let chátral, než byl prodán v konkurzu. Dnes je to klasický brownfield, který jako by symbolizoval strukturální problémy celého regionu. Chceme ho proměnit na moderní průmyslový areál pro několik nájemníků. Naše vize nového Ostrova navazuje na bohatou strojírenskou tradici a vrací špičkový průmysl do míst, kde dlouhodobě fungoval. Pevně věřím, že se nám díky tomu podaří také vrátit lokalitě prosperitu a atraktivitu. Jedině tak lze zastavit její vylidňování,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Panattoni Park Ostrov – North leží u sjezdu z rychlostní silnice 13/E442, která propojuje Karlovy Vary, Chomutov, Most a Teplice a poskytuje pohodlné napojení na dálnici D6 a především na německou dálniční síť. Lokalita má tak potenciál stát se industriální základnou pro německý automobilový či e-commerce průmysl a zároveň výrazně přispět k rozvoji celého regionu a Ostrova, jeho druhého největšího města.

Společnost Panattoni Europe letos obhájila pozici lídra evropského industriálního trhu. Na loňský rok ve znamení expanzí a relokací se rozhodla navázat odvážnou koncepcí založenou na revitalizaci brownfieldů a udržitelném rozvoji.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts