27 února, 2024
Průmysl a logistika

Podnikatelský inkubátor v Ostrově zahajuje provoz

Sedmnáctitisícový Ostrov se stal druhým městem na Karlovarsku, v němž vznikl podnikatelský inkubátor společnosti EHC Czech. Jeho jádrem je hala pro výrobu a skladování s užitnou plochou 3 076 m² a administrativním zázemím, kterou i s příjezdovou komunikací vybudovala za více než 50 milionů korun společnost Swietelsky stavební.

„Jde o další významný krok jak zvýšit nízkou podnikatelskou inovační aktivitu v kraji,“ říká Petr Haak, jednatel firmy EHC Czech, která již tři roky provozuje Podnikatelský inkubátor Kanov v Karlových Varech. V Ostrově vznikla jeho pobočka. Investor zde přitom řešil několik nečekaných překážek, které ale ve spolupráci s dodavateli zvládl.

Podnikatelský inkubátor v Ostrově

„V začátcích stavby třeba zdlouhavé povolování způsobilo, že pozemek nebyl ještě napojen k energetické síti. Proto jsme si pomohli elektrocentrálou. V závěru zase nastaly známé komplikace s obslužnou komunikací, když radnice odstoupila od příslibu investorovi. Nakonec ji zaplatil sám a my ji vybudovali,“ říká Jan Kutač, vedoucí závodu Pozemní stavby Západ, oblast Sokolov, firmy Swietelsky stavební.

Podnikatelský inkubátor v Ostrově

Ještě následovaly dodatečně objednané úpravy pro prvního nájemce, jímž je SKF Lubrication Systems CZ, který zde otevře sklad, a ostrovský inkubátor ožije. Další nájemci mají přibýt časem.

„Věřím, že se zde postupně rozvinou nové talenty a zrodí nové inovační firmy, stejně jako se nám to daří v Kanově, kde v srpnu začneme stavět už třetí etapu. I v Ostrově nabízíme nadstandardní podmínky – chráněné prostředí, umožňující snadnější start, důležitý pro rozvoj a ekonomickou stallu. To je náš další přínos regionu,“ uzavřel Petr Haak.

Zdroj/foto: PhDr. Zdeněk Zuntych

Related Posts