16 července, 2024
Průmysl a logistika

Společnost Mitsubishi Electric postaví v Česku nový závod

Japonská firma Mitsubishi Electric Corporation začíná ve Slaném stavět novou výrobní halu. V areálu dceřiné firmy MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH se zaměří na výrobu motorů a invertorů pro vozidla s elektrickým pohonem. Společnost to oznámila ve čtvrtek 7. března 2019 při slavnostním zahájení výstavby. Spuštění nového provozu předpokládá v dubnu 2020.

Mitsubishi Electric Corporation ve Slaném – Foto: MAFRA Dan Materrna

Společnost během následujících tří let plánuje investovat téměř dvě miliardy korun a vytvořit přibližně 150 nových pracovních míst. Nová továrna umožní firmě zvýšit objem výroby systémů pro elektrické vozy, především klíčového integrovaného startéru generátoru pro 48V hybridní vozy. Do budoucna se u těchto vozů očekává rapidní nárůst poptávky.

Společnost Mitsubishi Electric Corporation je uznávanou firmou ve výrobě a prodeji elektrických a elektronických zařízení používaných v oblasti zpracování informací a komunikace, satelitní komunikace, spotřební elektroniky, průmyslových technologií, energie, dopravy a stavebním vybavení. Na trhu působí téměř sto let.

Zdroj/foto: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Related Posts