29 května, 2024
Průmysl a logistika

VGP uzavřela nájemní smlouvy se společnosti OKAY ve VGP Parcích Vyškov a Prostějov

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností OKAY, českou firmou zaměřující se na prodej elektra a nábytku. Ta si dohromady pronajala více než 50 tisíc metrů čtverečních skladových prostor ve VGP Parku Vyškov a VGP Parku Prostějov. Nová hala ve Vyškově je již ve výstavbě a bude předána v září tohoto roku, čímž park dosáhne 100% obsazenosti. Budova v Prostějově bude připravena k užívání od ledna 2022. Oba projekty jsou realizované ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

„Oba parky jsou od sebe vzdáleny cca 30 minut jízdy a leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňující rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Kromě toho Prostějovem i Vyškovem prochází důležitá železniční trať. U obou lokalit tak mohu vyzdvihnout jejich strategickou pozici v centru Moravy, která je pro OKAY výhodná jak kvůli dopravní dostupnosti, tak pro svou kvalifikovanou pracovní sílu těžící z dlouhodobé industriální tradice,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP.

GLP oznamuje nové nájemní smlouvy se společnostmi Ecologistics a Berlin Brands Group

Společnost OKAY je ryze česká firma zaměřující se na prodej elektra a nábytku, v čemž se řadí k české i slovenské špičce. V současnosti provozuje celkem 140 kamenných prodejen a vlastní e-shopy. Společnost na tuzemském trhu působí již 27 let a pracuje pro ni více než 1 500 zaměstnanců, franšízantů a vyškolených specialistů.

VGP Prostejov

„Na trhu vidíme obrovskou příležitost dalšího růstu a posílení skladovacích a logistických kapacit je pro tento růst klíčové. Nechceme žádné okrajové a technicky zastaralé sklady, ale ty nejlepší a nejmodernější prostory a technologie, abychom mohli zrychlit procesy skladování a doručování zboží na prodejny a ke koncovým zákazníkům. Díky strategické poloze skladů ve Vyškově a Prostějově budeme schopni pokrýt celou Českou a Slovenskou republiku výrazně rychleji než dříve,“ uvedl Jindřich Životský, majitel společnosti OKAY.

„Tyto transakce potvrzují současný trend, kdy rychle rostoucí společnosti zaměřené na maloobchod včetně e-commerce potřebují více skladových prostor pro rozvoj svých aktivit. Společnost VGP nabídla velice kvalitní logistické haly ve vynikajících lokalitách, což dále podpoří obchodní činnost společnosti OKAY,“ vysvětluje Vít Zdráhal, vedoucí zastupování pronajímatelů a nájemců v týmu průmyslových nemovitostí ze společnosti Cushman & Wakefield, která pronájmy zprostředkovala.

Jiří Kristek, vedoucí týmu pronájmu průmyslových nemovitostí a nákupních parků v téže společnosti, doplňuje: „Těší nás, že se takto významnou transakci povedlo uskutečnit, především díky výtečné spolupráci s oběma společnostmi.“

VGP Vyškov

VGP Park Vyškov se nachází v severní části Jihomoravského kraje přibližně 40 km od Brna v průmyslové lokalitě Marchanice. Rozprostírá se na cca 5,4hektarovém pozemku s pronajímatelnou plochou 28 199 m2, která je nyní plně obsazena.

VGP Park Prostějov vzniká na rozsáhlém brownfieldu na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov s plochou přes 13,9 hektaru. VGP zde plánuje realizovat více než 46 000 mpronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Aktuálně je ještě dostupných 30 000 m2. Mezi budoucí nájemce patří ITAB Shop Concept CZ, twd CZ a OKAY.

REKLAMA: MONT-KOVO, generální dodavatel průmyslových a skladových hal – Skladová hala MND Lužice

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 7,65 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost VGP byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice.

Dnes, s více než 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků. V současné době má v portfoliu 80 parků v celé Evropě; v České republice se jedná o 14 parků, které jsou buď dokončené a pronajaté, ve výstavbě anebo v přípravě. K prosinci 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,84 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1,35 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957).

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./Titulní foto – VGP Vyškov

Related Posts