27 února, 2024
Průmysl a logistika

Vidět znamená věřit: budova na míru pro EYELEVEL v Prologis Park Prague-Airport

Příležitost

Společnost EYELEVEL, která navrhuje a zařizuje vybavení a prostory prodejen pro značky jako Adidas, North Face, Calvin Klein či Nike a umožňuje jim tak zaujmout zákazníky jak v kamenných obchodech, tak online, se na Prologis obrátila s požadavkem na výstavbu budovy na míru v parku Prologis Park Prague-Airport. Společný projekt snoubí naše zkušenosti se stavbou vysoce kvalitních, efektivních a udržitelných budov s kreativitou a inovativností specialistů na design interiérů EYELEVEL.

Výzva

Vstupním zájmem EYELEVEL bylo vytvořit takové pracovní prostředí, jež umožní snadný, efektivní a udržitelný chod podnikání společnosti a zároveň vykouzlí příjemné zázemí pro její zaměstnance – takové, které podpoří jejich tvůrčí myšlení i radost z práce.

Řešení

Prologis v úzké spolupráci s EYELEVEL vytvořil prostory na míru s plochou 27 370 metrů čtverečních. Nová prvotřídní logistická budova prošla akreditací BREEAM a pyšní se nejmodernějšími udržitelnými prvky.

V exteriéru se jedná například o zdokonalenou izolaci fasád a střech budovy či dobíjecí stanice pro elektromobily. Vylepšené energeticky úsporné LED osvětlení s čidly pohybu je instalováno uvnitř i vně budovy. Zákazník má k dispozici také nejnovější technologie inteligentního měření umožňující monitoring a analýzu spotřeby energií. Umožňují mu detailní řízení nákladů a zároveň jejich minimalizaci. Pokročilý systém využívání dešťové vody pak přispívá k úspornému hospodaření s vodou na toaletách. V interiéru je kancelářská část budovy vybavena podlahovým vytápěním a chlazením včetně vodního tepelného čerpadla. Pro zaměstnance EYELEVEL jsme navrhli také relaxační zónu, která jim dává prostor pro uvolnění, inspiraci a vzájemnou interakci, což je pro úspěch společnosti založené na kreativitě klíčové.

Velkou výhodou je rovněž umístění budovy v rámci Prologis Park Prague-Airport. Ten se nachází vedle dálnice D6 u exitu 7, pouhých pět minut od pražského letiště a také blízko jednoho z hlavních spotřebních center Prahy. Poskytuje tak snadný přístup k nadnárodním klientům působícím na území hlavního města, stejně tak k velké skupině kreativní pracovní síly. Výborné napojení parku na mezinárodní obchodní tahy prostřednictvím Pražského okruhu D0 a dálnic D1 a D5 za pouhých 10, respektive 20 minut zajišťuje spojení s dalšími spotřebními centry v zemi.

Poučení

Nové nápady a inspiraci nachází Prologis u svých zákazníků, investorů, v dalších odvětvích a nových technologiích, stejně tak jako ve vlastních řadách. Budova na míru pro EYELEVEL dokazuje, co je možné vytvořit, spojí-li se dva týmy designerů, kreativců, plánovačů
a inovátorů.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o.

Related Posts