21 března, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

APS Real Estate: Podkrovní apartmány v budově Café Savoy k dispozici nájemcům již na jaře

APS Real Estate, mezinárodní společnost zabývající se investicemi a správou nemovitostí, je developerem projektu Savoy Apartments. APS Real Estate působí dlouhodobě v rámci střední a východní Evropy, na českém trhu je projekt Savoy Apartments jejich první vlajkovou lodí.

Peter Wojtusiak, výkonný ředitel APS Real Estate, říká: „Projekt zahrnuje kompletní rekonstrukci podkrovních prostor budovy umístěné na rohu Vítězné a Zborovské ulice a po dokončení bude sestávat ze čtyř exkluzivních apartmánů s celkovou podlahovou plochou přes 550 m2. Lákadlem bude výhled na Pražský hrad a Petřín nebo terasy do vnitrobloku. Nové apartmány jsou určené k dlouhodobému pronájmu.“

Tento exkluzivní rezidenční projekt ocení zejména milovníci staré Prahy. Místo navazuje na Most Legií, jeden z nejznámějších a nejromantičtějších pražských mostů, který překlenuje Vltavu od Národního divadla na Malou Stranu. Součástí rekonstrukce bude rovněž instalace výtahu nebo modernizace společných prostor domu včetně schodiště ve stylu Art Nouveau. Všechny tyto zásahy mají za cíl oživit budovu, zlepšit její stav a prodloužit životnost o další desítky let. Apartmány by měly být připravené k nastěhování během letošního jara.

Peter Wojtusiak, výkonný ředitel APS Real Estate, dále dodává: V rámci APS Real Estate bych chtěl především reagovat na současné realitní trendy. V rezidenčním sektoru se zaměříme na přeměnu existujících kancelářských budov typu B na rezidenční budovy. Většina z těchto budov bylo totiž původně, před jejich rekonstrukcí na kanceláře, rezidenčních. Při hodnocení projektů postupujeme individuálně podle přínosu každého z nich, tedy s ohledem na udržitelnost, buď pro pronájem nebo prodej po rekonstrukci. Vedle toho mohou být některé lokality vhodné k tomu, aby z nich vzniklo bydlení pro studenty. Praha má ve střední Evropě, co se týče studentského bydlení, velké rezervy. Poptávka po důstojném bydlení roste od místních i zahraničních studentů, což je způsobeno blízkostí jedné z nejuznávanějších a nejstarších evropských univerzit.“

Společnost APS Real Estate působí i v tradičním retailovém sektoru, jak ve střední Evropě, tak v ostatních regionech kontinentu. Retailový sektor nyní zažívá nelehké období, především kvůli exponenciálnímu nárůstu e-commerce. Věříme, že retailové parky jsou odolnější formou retailu, a to hlavně v menších regionálních městech střední Evropy, kde velká a dominantní nákupní centra nemají na nákupní zvyklosti zákazníků až tak velký vliv, stejně tak i v malých městech, kde vzestup e-commerce není tak citelný.

Zdroj/foto: APS Management Services s.r.o.

Related Posts