28 února, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Byty na Vackově: Vše, co byste měli vědět o exkluzivním bydlení v Horním Žižkově

Neznáte Vackov? Lokalita situovaná v Horním Žižkově na Praze 3 patří k nejlépe hodnoceným pražským adresám. Zájemci o moderní bydlení, které se vyznačuje vzácnou kombinací periferního klidu a metropolitní živočišnosti, mají štěstí. Metrostav Development zde staví nový bytový projekt s názvem „Byty Na Vackově“ a nabídne celkem 347 bytů, ateliérů a nebytových prostor.

O projektu a architektuře

Projekt na Vackově tvoří pět objektů. Vyrostou podél ulice Malešická a plynule navážou na již realizovanou zástavbu podél ulic Na Vackově, Rixdorfská a Olgy Havlové. Bytové jednotky s dispozicemi 1+kk až 5+kk byly navrženy s ohledem na maximální využití potenciálu obytné plochy, dostatek denního světla a vzdušnost. Nechybí balkony, lodžie, střešní terasy ani předzahrádky.

Na Vackově – exteriér

První tři objekty čítající 160 bytů budou dokončeny ke konci roku 2020 a předány novým majitelům v první polovině roku 2021. Zbylé dva bytové domy se 182 byty budou dostavěny na přelomu let 2020 a 2021. Rezidenti se v nich zabydlí během téhož roku.

Při pohledu na vizualizace je patrná tendence k vybočení ze zajeté uliční linie. Bytové domy nemají více než dvanáct pater a zkušení odborníci z MS Architekti mezi nimi vytvořili prostorná zákoutí s dostatkem soukromí. Prim hrají členitost a asymetrie, bytovky přesto harmonicky doplňují stávající zástavbu.

Standardy

Finální podoba bytů samozřejmě záleží na vkusu rezidentů, přesto není od věci prolistovat katalog standardů. Zájemci dostávají na výběr šest odstínů obkladů a dlažby (lze libovolně kombinovat), osm dekorů koberce a dva druhy dubového dekoru laminátové podlahy. Celek vkusně doplňují elegantní interiérové dveře v plném či částečně proskleném provedení. Vstupní dveře s bezpečnostním kováním odpovídající standardům III. bezpečnostní třídy disponují samo zavíračem. Budou zasazeny do ocelové bezpečnostní zárubně.

Na Vackově – interiér

Lokalita s geniem loci

Horní Žižkov projde v blízké budoucnosti velkou proměnou – v místě Nákladového nádraží a Olšanské ulici vyroste nová rezidenční a obchodní čtvrť. Poklidnou atmosféru Vackova však neovlivní. Rezidenti se naopak mohou těšit na zvýšení již tak velmi dobré úrovně občanské vybavenosti.

O bydlení v Praze na Žižkově je zvýšený zájem díky specifickému geniu loci Vackova. Vděčí za něj přítomnosti známých pamětihodností a mnoha příjemných míst – stylových restaurací, hospůdek, ale také kulturních center v čele s ikonickým kinem Aero.

Milovníci přírody se mohou od typického městského ruchu distancovat v parku Židovské pece či pietním prostředí Olšanských hřbitovů. Nebo se vydat po cyklostezce na Kralupské dráze až k mostu nad Seifertovou ulicí. Pro cyklistiku a další sportovní aktivity je jako stvořený i nedaleký park na Balkáně.

Pokud vás nové byty na Praze 3 oslovily, přečtěte si aktuální informace a prohlédněte si ceník na byty.navackove.cz.

Zdroj/foto: Metrostav Development a.s.

Related Posts