14 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Central Group doprodal Javorovou čtvrť. Byty za 950 tisíc před osmi lety zahýbaly pražským trhem

Když Central Group v září 2012 uvedl na pražský trh byty, jejichž ceny začínaly pod hranicí jednoho milionu korun, strhla se o ně bitva. Lidé se zapisovali do pořadníků a na některé byty čekalo i více než pět zájemců, což v tu dobu nebylo zvykem. Javorová čtvrť v Praze 10 před osmi lety vyvolala doslova cenovou revoluci a stala se nejprodávanějším developerským projektem. Neméně úspěšná byla další etapa, ve které Central Group poslední bytový dům dokončil letos v dubnu a nyní projekt kompletně vyprodal.

Nová čtvrť v Horních Měcholupech, pro kterou Central Group koupil pozemky v roce 2008, začala vyrůstat na pláni poseté nálety dřevin a křovím před osmi lety. Hned po uvedení na trh se stala hitem mezi pražskými developerskými projekty.

Během dvou a půl let Central Group v tomto projektu prodal přes 710 bytů. To bylo jednoznačně nejvíce, kolik kdy jakákoli firma za tak krátké období na jednom místě prodala. Javorová čtvrť se díky tomu stala nejúspěšnější bytovou lokalitou novodobé české historie.

Cenově revoluční projekt Central Group v Horních Měcholupech

Úspěch zaručila hlavně bezkonkurenční cena

Nebývalý zájem o nové bydlení v Praze 10 se strhl zejména díky nízkým cenám. Nejlevnější byt s dispozicí 1+kk vyšel na 950 tisíc Kč, byty 2+kk se prodávaly za 1,7 milionu Kč a největší 4+kk za 3,3 milionu Kč. Byty byly ve standardním provedení KOMFORT a ceny zahrnovaly DPH i veškeré příslušenství, které bylo k bytům přiřazeno, jako jsou sklepy nebo parkovací stání.

Roste zájem o předzahrádky, Central Group jich za deset let prodal bezmála tisíc

Uvést na trh byty s cenou pod psychologickou hranicí jednoho milionu Central Group umožnila výhoda plynoucí z velikosti, a to jak projektu, tak i samotné společnosti. Central Group je totiž největším rezidenčním stavitelem v České republice a také největším investorem v oblasti nákupu nových pozemků pro rezidenční výstavbu. Veškeré akvizice i realizaci a provoz financuje z vlastních zdrojů a bez půjček.

Srovnání lokality na začátku výstavby a po dokončení celého projektu

„Ti, kdo si u nás tehdy pořídili 1+kk za 950 tisíc korun a nyní se poohlížejí po něčem větším, dnes za tento byt na trhu dostanou více než třikrát tolik. To už je podstatný příspěvek na větší byt,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Javorová čtvrť nabízela ideální bydlení pro rodiny

Na atraktivitě lokality se kromě ceny podílela i skvělá dopravní dostupnost a umístění v docházkové vzdálenosti od Hostivařské přehrady a přilehlého lesoparku.

„Postupně jsme tu vybudovali čtyři dětská hřiště. Projekt tak představoval ideální a dostupné bydlení zejména pro rodiny s dětmi a mladé páry,“ podotkla Tomášková.

Celkem Central Group v lokalitách Javorová čtvrť I. a II. nabízel 1124 bytů a ateliérů. „Poslední byt jsme prodali letos v červnu. Dispozičně šlo o 4+kk s rozlohou 102 metrů čtverečních a velkou terasou. Kdo ale hledá bydlení v Praze 10, může si vybírat ještě z několika posledních volných bytů v projektu Park Zahradní město II. Hostivařská přehrada je odtud nedaleko, kousek je to do přírodního parku Meandry Botiče, v docházkové vzdálenosti je několik škol a školek a nechybí ani dětské hřiště,“ doplnila Tomášková.

Central Group v Praze připravuje celé nové městské čtvrti i menší exkluzivní rezidenční projekty. Aktuálně vlastní kolem 1,5 milionu metrů čtverečních brownfieldů a pozemků pro více než 30.000 nových bytů po celé Praze.

O Central Group

Central Group je největším rezidenčním stavitelem v České republice. Za 26 let svého působení dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal více než 16.000 nových bytů, domů a parcel. Veškeré vydělané prostředky investuje do dalšího rozvoje, a proto nepotřebuje pro svou činnost bankovní úvěry. Central Group se neúčastní žádných veřejných zakázek ani není příjemcem žádných veřejných dotací a každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních. Mnoha desítkami milionů korun každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely. Central Group v současnosti vlastní kolem 1,5 milionu m² brownfieldů a pozemků určených k výstavbě, na kterých plánuje více než 30.000 nových bytů. Připravuje celé nové městské čtvrti a na velkých projektech spolupracuje s těmi nejlepšími architekty z ČR i ze světa. V aktuální nabídce společnosti jsou stovky bytů v mnoha lokalitách po celé Praze.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s./Titulní foto – Horní Měcholupy, projekt Javorová čtvrť

Related Posts