1 října, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Central Group v Praze 9 dokončil luxusní projekt Harfa Design Residence za 1,4 miliardy korun

Největší český rezidenční stavitel Central Group v pražské Libni čerstvě dokončil architektonicky unikátní bytový dům Harfa Design Residence s 249 byty a ateliéry a komerčními prostory. Projekt za 1,4 miliardy korun vyrostl přímo v sousedství moderního nákupního centra Galerie Harfa a kousek od metra Českomoravská za dva roky. Design tu hraje hlavní roli nejen zvenku, ale promítá se i do provedení interiérů. Zájem vzbudil hlavně mezi investory. Přišel totiž na trh s velkým množstvím menších bytů 1+kk, které lidé často kupují k následnému pronájmu.

„Díky skvělé dopravní dostupnosti, poloze hned u zastávky tramvají a kousek od metra, ale i díky většímu zastoupení menších jednotek, byl v tomto projektu velký zájem o byty mezi investory. Průměrný věk kupujících byl 46 let. Obecně se podíl investorů u nových bytů pohybuje v průměru mezi 20 a 30 procenty. V typicky rodinných lokalitách se dostáváme někam k 10 procentům a méně, v projektech blíže centru to ovšem může být i více než 30 procent,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Stavební firmy letos v Praze dokončily nejméně nových bytů za posledních sedm let

Nejčastěji si byty takzvaně na investici pořizují Češi. Takřka výhradně jsou to jednotlivci nebo rodiny, které mají možnost pořídit si druhý byt pro své děti do budoucna a mezitím jej pronajímají. Mezi klienty jsou i lidé, kteří chtějí do nemovitostí uložit peníze nebo se zajistit na stáří.

„Ačkoli jsme projekt čerstvě dokončili, je už skoro kompletně vyprodaný. Kdo chce strávit Vánoce v novém, může ještě vybírat z posledních volných bytů 1+kk až 3+kk. Ceny začínají na 3,7 milionech korun,“ podotkla Tomášková.

Do konce října navíc platí speciální akce na vybavení od společností INDECO a HANÁK zdarma. U největšího bytu v tomto projektu je možné vybírat vybavení v hodnotě až 300 tisíc korun.

Jedinečný zvenku i zevnitř

„Jde jednoznačně o projekt, který v Praze nemá obdoby. Unikátní je díky tomu, jak se přistoupilo k celému jeho řešení, ať už z hlediska vnějšího vzhledu, tak i z hlediska využití prostoru, který byl vymezen okolními ulicemi,“ uvedla Tomášková.

Za neotřelou fasádou se žlutými hliníkovými obdélníkovými rámy, které se doplňují se skleněným zábradlím na prostorných balkonech a terasách, stojí architekti Central Group.

„S realizací jsem velice spokojený. Dům má velké množství detailů a různých návazností a výsledné provedení dopadlo opravdu výborně,“ říká hlavní architekt Central Group Vojtěch Martínek, který vzhled budovy s trojúhelníkovým půdorysem navrhl. Žluté prvky se promítají i do designu recepce a atria.

Novým majitelům je k dispozici recepce s nonstop provozem

Provedení bytů zahrnuje dřevěné podlahy, posuvné dveře nebo hliníková okna s trojskly a nechybí luxusní koupelny. Ve všech místnostech je podlahové vytápění. Moderní systém rekuperace zajišťuje přísun čerstvého vzduchu a v létě sníží teplotu v bytě až o šest stupňů Celsia.

Pro bezpečnost a pořádek v domě i maximální komfort je dům vybavený kamerovým systémem. Součástí vstupní haly je nonstop otevřená recepce. Klienti se zde domluví v českém i anglickém jazyce a mohou využít služeb jako je přebírání či předávání klíčů a menších zásilek nebo doplňkových služeb zahrnujících úklid bytu, zajištění menších oprav nebo kontrolu bytu v době nepřítomnosti. V přízemí budovy a atriu v centrální části domu jsou komerční prostory, ve kterých se počítá s provozem restaurace či kavárny.

O společnosti Central Group

Central Group je největším rezidenčním stavitelem v České republice. Za 26 let svého působení dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal více než 16.000 nových bytů, domů a parcel. Veškeré vydělané prostředky investuje do dalšího rozvoje, a proto nepotřebuje pro svou činnost bankovní úvěry.

Central Group se neúčastní žádných veřejných zakázek ani není příjemcem žádných veřejných dotací a každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních. Mnoha desítkami milionů korun každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely.

Central Group v současnosti vlastní kolem 1,5 milionu m² brownfieldů a pozemků určených k výstavbě, na kterých plánuje více než 30.000 nových bytů. Připravuje celé nové městské čtvrti a na velkých projektech spolupracuje s těmi nejlepšími architekty z ČR i ze světa. V aktuální nabídce společnosti jsou stovky bytů v mnoha lokalitách po celé Praze.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s.

Related Posts