6 prosince, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Central Group zahajuje prodej nové etapy projektu U Hostivařské přehrady

Největší český rezidenční stavitel dává do prodeje dalších 57 bytů v již druhé etapě projektu U Hostivařské přehrady. Celkem zde v osmi energeticky velmi úsporných bytových domech vyroste 287 moderních bytů 1+kk až 4+kk. Kromě bohaté zeleně vznikne v lokalitě i nová mateřská škola, dětské hřiště a restaurace. Velkou výhodou projektu je poloha v zeleni, poblíž přehrady, lesoparku a nedaleko metra Háje.

Projekt U Hostivařské přehrady je letos již čtvrtou novou lokalitou, kterou Central Group uvedl na trh. „Praha 4 patří v metropoli k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším místům pro bydlení. Možná je to právě proto, že tu lidé všechno, co potřebují, najdou na jednom místě – parky, cyklostezky, školy a školky, lékaře, obchody i restaurace. Dalším benefitem je, že se do centra veřejnou dopravou i autem dostanou během chvilky,“ říká výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Oaks Prague postupně roste. Představuje vzorový byt a dokončuje 1. fázi

Moderní byty i nová školka

Celkem zde v osmi domech vzniknou téměř tři stovky nových bytů od menších 1+kk a 2+kk po prakticky řešené 3+kk a 4+kk. Všechny byty budou mít balkony nebo prostorné terasy a většina z nich parkovací stání a sklep, které jsou u Central Group vždy v ceně. U vybraných jednotek jsou navrženy klimatizace nebo moderní systém větrání s rekuperací tepla s dochlazováním pro komfortní a zdravé bydlení.

Součástí projektu bude i nové dětské hřiště ve vnitrobloku. Do budoucna se zde počítá se zřízením mateřské školy. V přízemí domů vzniknou komerční prostory, které se promění na obchody, služby, restaurace a kavárny.

Atraktivní bydlení na dosah přírody

Jedinečnost lokality spočívá hlavně v blízkosti Hostivařské přehrady, největšího pražského přírodního koupaliště, které je oblíbeným místem pro relaxaci i aktivní odpočinek Pražanů. Součástí areálu jsou sportovní hřiště, nejrůznější vodní atrakce a restaurace. V budoucnu je poblíž projektu plánovaný nový velký lázeňský komplex s veřejnými sportovišti a wellness.

Vyhledávaným cílem je i přírodní památka Milíčovský les s rybníky, naučnou stezkou a zooparkem. Milovníci cyklistiky ocení mnoho cyklostezek. Další možnosti sportovního vyžití nabízí blízká fitness centra, squashová hala, rugbyový či fotbalový klub.

Blízko na metro, do centra za pár minut

Veškerá občanská vybavenost je dostupná pěšky. V blízkosti je řada škol a školek, včetně mezinárodních, mnoho supermarketů, restaurací, kaváren a služeb. Nedaleko se nachází největší obchodní centrum Westfield Chodov s mnoha obchody, multikinem a saunovým světem. Projekt vznikne jen kousek od metra C Háje, odkud je to čtvrt hodiny do centra. Výhodou je i rychlé napojení na dálnici D1, která je hlavním silničním tahem v Česku.

Central Group letos zařadil do prodeje už stovky nových bytů a na trh uvedl čtyři zcela nové projekty – Viladomy Roudnická, Parková čtvrť, Viladomy Letňany a U Hostivařské přehrady. Dokončení projektu v pražských Hájích je plánované na konec roku 2024.

O společnosti Central Group

Central Group je největším rezidenčním stavitelem v České republice. Za 26 let svého působení dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal více než 16.000 nových bytů, domů a parcel. Veškeré vydělané prostředky investuje do dalšího rozvoje, a proto nepotřebuje pro svou činnost bankovní úvěry.

Central Group se neúčastní žádných veřejných zakázek ani není příjemcem žádných veřejných dotací a každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních. Mnoha desítkami milionů korun každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely.

Central Group v současnosti vlastní kolem 1,5 milionu m² brownfieldů a pozemků určených k výstavbě, na kterých plánuje více než 30.000 nových bytů. Připravuje celé nové městské čtvrti a na velkých projektech spolupracuje s těmi nejlepšími architekty z ČR i ze světa. V aktuální nabídce společnosti jsou stovky bytů v mnoha lokalitách po celé Praze.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s./Central Group – U Hostivařské přehrady, Praha

Related Posts