6 prosince, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Loftové bydlení je „in“

Industriální styl bydlení je v poslední době čím dál oblíbenější. Prostory původních továren i nevyužívaných průmyslových budov proto řada developerů v Praze přetváří na dnes velice žádané nové bydlení loftového typu. Patří k nim i společnost YIT.

Kouzlo loftů

Lofty jsou jednoduše unikátní. Díky nestandardně vysoké výšce stropů a značnému prosklení fasád jsou tyto byty velmi světlé a během dne do nich proudí množství přirozeného světla. Podtrhují navíc průmyslový účel budovy – přiznané jsou tak často původní konstrukce i použité materiály, jako beton, neomítnuté cihly, kov či sklo. To vše dodává prostoru jedinečnou atmosféru.
Byt, který roste s vámi

Loftové bydlení klade důraz na funkčnost, flexibilitu uspořádání a životní prostor. Spodní část bytu zpravidla slouží jako společná místnost s prostorným obývacím pokojem a kuchyní. Horní patro vytváří naopak otevřené podlaží, které lze využít jako ložnici s přidruženou toaletou či koupelnou, popřípadě šatnou. V průběhu času lze však tento prostor dostavět o místa na spaní pro děti či zázemí pro hraní. Váš domov tak roste s vámi a vy si nemusíte pořizovat několikrát za život nový byt.

Nadčasovost řešení

Industriální styl bydlení se sice z principu vyznačuje jistou vzhledovou strohostí, to však neznamená, že se v něm nebudete cítit příjemně. Inspirací vám může být severský či skandinávský styl bydlení. Jednoduchost a nadčasovost interiéru umožňuje začlenit výraznější drobné doplňky a domov si tak zútulnit. V tomto duchu připravuje společnost YIT unikátní projekt přestavby původní továrny v Praze 5 – Košířích, který nabídne nové byty loftového typu, a to nedaleko novostavby Aalto Cibulka. Byty loftového typu jsou na prodej i na Praze 10 v rámci projektu Koru Vinohradská.

Zdroj/foto: YIT Stavo, s.r.o.

Related Posts