22 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Největší studentská rezidence v Praze představuje vzorové pokoje. Hotová je hrubá stavba

Jak má vypadat moderní bydlení pro vysokoškoláky ukazují první dva vzorové byty v největší novodobé studentské rezidenci, která pod taktovkou developerské společnosti Karlín Group vzniká v pražských Holešovicích. Rezidence, jejíž hrubou stavbu dokončila v minulých dnech společnost Metrostav, nabídne ubytování a služby, známé ze západní Evropy.

Rezidence, která se zapojí do mezinárodní sítě THE FIZZ, nabídne studentům v 539 pokojích celkem 675 postelí. Sloužit k ubytování začne již následující akademický rok, tedy od podzimu 2020.

U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení bylo vyrobené na míru. Návrh interiéru připravili architekti ze studia Pavel Hnilička Architekti a to na základě podkladů od společnosti International Campus, která bude rezidenci provozovat a se studentským bydlením a potřebami vysokoškoláků má bohaté zkušenosti ze zahraničí.

„Navržen je samozřejmě mladistvý design odpovídající cílové skupině. Při návrhu pokojů jsme se inspirovali uspořádáním obytného prostorů na jachtách, kde se efektivně a účelně využije každé místo. Podstatné je, že většina pokojů má svou koupelnu a kuchyňku. Ve společných prostorách budovy jsme připravili prostory pro různou náladu, od živějších, kde může být při koncertech a dalších akcích pěkně rušno, až po klidnější zákoutí k četbě nebo tichým rozhovorům.“ říká architekt projektu Pavel Hnilička.

Mezinárodního výběrového řízení pro dodavatele interiéru se účastnilo celkem 9 tuzemských i zahraničních firem. „Vítězem se nakonec stala rakouská společnost Kitzberger, která disponuje výrobními kapacitami v České republice. Kitzberger už zahájil přípravu k výrobě 675 postelí a kompletního zařízení všech 539 pokojů nábytkem té nejvyšší kvality,“ uvádí generální ředitel Karlín Group Jan Ludvík.

Karlín Group – Campus, vizualizace

Projekt má dva partnery, kromě Karlín Group je to společnost International Campus. Ta po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat.

Pražská rezidence se v jednom hledisku odlišuje od těch, které jsou v síti studentských ubytoven v zahraničí. Nabídne totiž hned 136 dvoulůžkových pokojů.

„Větší počtem zastoupených dvoulůžkových pokojů nám umožní nabídnout od podzimu letošního roku vhodné ubytování jak pro zahraniční studenty, tak i pro ty z České republiky. Ohlas na tento náš krok je zatím pozitivní,“ říká obchodní manažerka International Campus Diana Streletskiy.

International Campus již na svém webu spustila systém nezávazné předběžné rezervace. Ceny za ubytování se pohybují od 7.900 korun za osobu v dvoulůžkovém pokoji a 11.900 korun za jednolůžkový pokoj za měsíc.

Studentská rezidence má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních a celkem přijde na více než 500 milionů korun. Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se sky-barem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů.

Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí.

Stavba vzniká u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón – Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám.

Zdroj/foto: Svengali Communications

Related Posts