25 června, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Představujeme developerský projekt společnosti Metrostav Development: Byty na Vackově

Pět objektů podél ulice Malešická nabídne celkem 342 bytů a ateliérů a dále 5 nebytových prostor, to vše s dispozicemi 1+kk až 5+kk. Tato nová etapa volně navazuje na již realizované objekty podél ulice Olgy Havlové, Rixdorfská a Na Vackově.

Dokončení prvních tří objektů (A1, A2, A3) s celkem 160 byty je naplánováno na konec roku 2020, předání bytů je poté plánováno v první polovině roku 2021. Výstavba zbývajících dvou objektů (A4, A5) se 182 byty bude dokončena na přelomu roku 2020/2021 a předána klientům během roku 2021.

Dispozice jednotlivých bytů je volená tak, aby byla maximálně efektivně využita jejich plocha. V objektu A1 se nachází celkem 70 bytů. Prostor bytů je řešen tak, aby byla maximálně zajištěna vzdušnost a přísun přirozeného denního světla – a to prostřednictvím předzahrádek, lodžií, balkonů a střešních teras.

Architektonicky čisté řešení vzešlo z pera studia MS Architekti. Pojetí citlivě pracuje s maximálně dvanácti podlažními budovami, které navíc nevytváří jednolitou uliční hmotu, ale ustupují od uliční linie v charakteristické členitosti a asymetrii. Díky tomu vznikají nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde své místo naleznou přízemní byty se zahrádkami. Tento koncept nabízí dostatek soukromí a zároveň patřičnou prostornost každému bytu.

Lokalita Vackova

Horní Žižkov v následujících letech čekají velké změny. Zatímco v oblasti Nákladového nádraží v návaznosti na Olšanskou ulici v příštích letech vznikne nová obchodní a rezidenční čtvrť, lokalita Na Vackově přilehlá parku Židovské pece se stane ideálním místem pro klidné bydlení.

Západní strana celé lokality se pak otevírá do budoucího městského centra, které vznikne na ploše bývalého nákladového nádraží Žižkov a které nabídne veškerou očekávanou občanskou vybavenost.

Právě kombinace klidu a živoucího města je to, co již dnes dotváří genius loci celého Vackova. Stejně tak sousedství legendárních míst a pamětihodností, které jsou známé v celopražském měřítku. Oblast horního Žižkova nabízí dostatek příležitostí pro každodenní společenský život nejen v podobě klidných restaurací a hospůdek. Důležitým kulturním centrem je také kino Aero, které je vzdálené pouhých pár minut pěší chůze. Východní části Vinohrad již dnes přinášejí nespočet příležitostí k nákupům a setkávání. Kromě sousedního parku Židovské pece jsou v docházkové vzdálenosti např. Vítkov, sady Na Krejcárku nebo Parukářka, které jsou jako stvořené pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Zdroj/foto: Metrostav Development a.s.

Related Posts