20 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Projekt Prosek Park finišuje, 13. etapa uzavře výstavbu v lokalitě

Celkem 13 let, 1 660 moderních městských bytů (z toho 1 236 bytů v osobním vlastnictví a 424 družstevních bytů), 20 domů a celkem 13 etap bytové výstavby. To jsou základní data o rezidenčním projektu Prosek Park, jehož závěrečná 13. etapa, jdoucí právě do prodeje, uzavře aktivity FINEPu v této oblasti.

„V průběhu 13 let jsme přeměnili oblast nevyužívaného brownfieldu o velikosti 72 200 m2 na moderní městskou rezidenční oblast. Ta všem svým obyvatelům po dokončení výstavby nabídne nejen bydlení, ale také základní občanskou vybavenost. V lokalitě bude k dispozici prodejna potravin, kavárna i lékařské ordinace. Kromě komerčních ploch má Prosek Park také městské travnaté parky se stromy, lavičkami nebo polyfunkčním sportovním hřištěm a dětskými prolézačkami. Jednoduše řečeno jsme zde vybudovali prostor, kde je radost bydlet,“ shrnuje Tomáš Pardubický v několika větách celou výstavbu rezidenčního projektu Prosek Park.

Poslední etapa, jejíž prodej právě startuje, nabízí zájemcům celkem 104 bytů ve dvou rezidenčních domech. Jde o byty do osobního vlastnictví s dispozicemi 1+kk (32 m2 ) až po prostorné rodinné byty 4+kk (119 m2). Všechny byty jsou nabízeny s možností variabilního řešení vnitřního prostoru a samozřejmostí je i dostatek parkovacích stání
a sklepních komor. Součástí domu jsou i plochy pro komerční využití.

„Kompletně jsme změnili tvář celé lokality. Dlouhodobě zanedbané místo se stalo skvělou adresou pro moderní městské bydlení. Projekt, jehož celkové náklady převýšily 2,5 mld. korun, přináší novým obyvatelům místo ideální nejen pro bydlení, ale k žití jako takovému. K setkávání se i k zábavě,“ hodnotí třináct let výstavby rezidenčního projektu Prosek Park Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP HOLDING.

Základní informace o projektu Prosek Park XIII:

• Prosek Park XIII tvoří dva bytové domy
• celkem 104 bytů do osobního vlastnictví, dispozice 1+kk až po 4+kk
• velikost bytů od 32 m2 do 119 m2
• garážová stání a sklepní kóje
• možnost variabilního řešení interiéru
• bezbariérový přístup do objektu
• moderní městská architektura
• nadstandardní záruka 3 roky
• komerční prostory v přízemí objektu

Zdroj/foto: FINEP CZ a.s./(Projekt Prosek Park – etapa XIII)

Related Posts