14 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Sigma Plaza – nově rekonstruovaný komplex historických budov v centru Prahy od Acord Invest

Společnost Acord Invest, rezidenční developer specializovaný na rekonstrukce historických budov, představuje svůj nový rozsáhlý projekt Sigma Plaza. Originální komplex budov v pražské petrské čtvrti je složen ze dvou budov, které spolu tvoří komplexní, architektonicky hodnotný blok obklopený ze čtyř stran ulicemi Petrská, Stárkova, Půtova a Klimentská. Svými původními křivkami celek zapadá do druhé poloviny 19. století. Každá ze čtyř fasád nabízí atraktivní výhledy na jinou světovou stranu, z oken do Klimentské ulice je výhled na Pražský hrad, okna do Petrské ulice nabízejí výhled na Žižkovskou věž.

Historie a architektura jsou při probíhající náročné rekonstrukci s citem kombinovány s nejmodernějšími technologiemi a materiály. Hlavní důraz je kladen na kvalitu materiálů a prací spojenou se stylem a zachováním mocného kouzla, které je cítit z každé původní zdi. Při rekonstrukci objektu je kladen důraz na  zachování veškerých historických uměleckých prvků.

„Projekt Sigma Plaza je situován v samotném centru města, v těžišti ruchu a všeho dění, v samém srdci velkoměsta. Honosně se tyčí ve čtvrti Petrská, kousek od Staroměstského náměstí,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.

Nachází se ve skvěle dostupné lokalitě a nabízí maximální městský komfort pro život či podnikání. Sigma Plaza je v pěší vzdálenosti od mezinárodního autobusového nádraží Florenc a vlakového hlavního nádraží. Je tak ideálně situována i pro všechny turisty, kteří do Prahy přijíždějí a chtějí být ve spojení s celou Evropou.

Projekt se nachází v těsné blízkosti tramvajových zastávek z různých směrů, stěžejní přestupní uzel metra stanice Florenc je vzdálen pár minut chůze, stejně jako záchytná parkoviště z hlavního tahu Wilsonova.  V okolí můžete sbírat inspiraci nebo si užívat odpočinku v nedalekém parku Lannova, projít se po nábřeží Vltavy, občerstvit se v některých z vyhlášených bister a restaurací, využít blízkých nákupních center, nebo naopak vyhledat jedinečná historická zákoutí s nezaměnitelným geniem loci. Vzhledem ke skvělé lokalitě jsou tyto byty i výbornou investiční příležitostí.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o.

Related Posts