15 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Společnost PPF Reality vydražila Pinkasův palác

Společnost PPF Reality, a.s., patřící do holdingu PPF Real Estate, vydražila unikátní historický objekt známý jako Pinkasův palác. Památkově chráněný objekt o celkové rozloze 3 223 m2 se nachází na pražské Kampě, v těsné blízkosti Karlova mostu.

Pinkasův palác vydražila společnost PPF Reality ve veřejné nedobrovolné dražbě, ke které dala podnět PPF banka. Objekt byl vydražen za částku 480 milionů korun. PPF Real Estate touto akvizicí rozšířil své portfolio nemovitostí o další významný objekt a má aktuálně ve svém portfoliu 26 projektů.

Popis: „Pinkasův palác“, bytový dům Praha 1

Dům se nachází v těsné blízkosti Karlova mostu s výhledem na nejstarší část Prahy, byl vybudován na místě starší zástavby jako ranně barokní novostavba ve 2. polovině 17. století, následně byl rozšířen v době klasicismu. První zmínka o objektu pochází z roku 1516.

V současné době nemovitost není rozdělena na jednotky. Dřívější vymezení jednotek bylo zrušeno v roce 2013. Nyní objekt prochází rozsáhlou rekonstrukcí a stavebními úpravami, které nejsou dokončeny.  V budově jsou navrženy nové byty s upravenými dispozicemi a rovněž nebytové prostory. V rámci stavebních úprav má dle schválené dokumentace vzniknout 10 luxusních bytů, v přízemí a 1.PP muzeum Juditina mostu, vinotéka a další nebytové prostory. (Zdroj: GAUTE, a.s. )

Zdroj/foto: PPF REAL ESTATE HOLDING/GAUTE, a.s.

Related Posts