22 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Svoboda & Williams exkluzivně nabídne byty ve vršovickém projektu Orelská 13

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem bytových jednotek v rezidenci Orelská 13, která vzniká kompletní rekonstrukcí secesního domu, situovaného v původní zástavbě Vršovic, jen pár kroků od náměstí Svatopluka Čecha.

Pražské Vršovice v poslední dekádě procházejí dynamickou proměnou v atraktivní čtvrť s živým kulturním a společenským děním. K tomuto trendu přispívá i rezidenční projekt Orelská 13, který vzniká rekonstrukcí secesního bytového domu z roku 1911 s klidným vnitroblokem, plným zeleně. Renovační práce probíhají podle studie Ing. arch. Terezy Čudové Ajmové (www.ta-architektura.cz), návrhem dvou atypických podkrovních bytů byl pověřen Ing. arch. Jindřich Starý (www.rangherka5.cz). Veškeré úpravy koncepčně navazují na to nejlepší z tradice stavitelství počátku 20. století a zároveň vycházejí vstříc veškerým nárokům na současné komfortní bydlení.

Rezidence Orelská 13 je tvořena 15 byty o dispozici 2+kk a plochách 40 až 58 m2, které doplňují dvě bytové jednotky (1+kk a 2+kk) s vlastními zahrádkami a dva nově vestavěné podkrovní byty s galeriemi a terasami orientovanými do vnitrobloku.

Součástí projektu je také samostatně stojící zahradní domek s vlastním pozemkem, situovaný ve zmíněném vnitrobloku. Bytové jednotky nabízejí efektivní dispoziční řešení, repliky původních špaletových oken, osazené termoizolačními dvojskly, repliky dvoukřídlých vstupních dveří a napojení na centrální zdroj vytápění. Ke každému bytu navíc patří sklepní kóje v suterénu. V rámci rekonstrukce dojde mimo jiné k celkové sanaci domu, instalaci nového výtahu, výměně veškerých rozvodů a kompletní renovaci společných prostor i zahrad.

Vzhledem k převaze menších bytů je projekt Orelská 13 předurčen pro jednotlivce a páry, které láká a inspiruje jedinečná atmosféra a bohaté lifestylové možnosti Vršovic. Rezidence je situována v klidné ulici, jen pár kroků od náměstí Svatopluka Čecha s parkem a funkcionalistickým kostelem sv. Václava, navrženým legendárním Josefem Gočárem. Blízká Moskevská třída s mnoha restauracemi, kavárnami a obchody prošla v roce 2014 revitalizací, která ji přeměnila ve společenské centrum Vršovic. Na Moskevskou přímo navazují Heroldovy sady se zrekonstruovanou Rangherkou, známou též jako Vršovický zámeček, a proslulá Krymská ulice, podle deníku The New York Times jedna z 12 nejoblíbenějších evropských ulic, jež díky jedinečné síti kaváren, barů a galerií tvoří zcela unikátní kulturní mikrokosmos.

Byty v projektu budou nabízeny k prodeji ve stavu před dokončením finálních povrchů (white walls) s výjimkou podkrovních vestaveb, které budou k dispozici kompletně dokončené. Plánovaný termín převzetí bytů: březen 2019 (1. fáze – 1. až 5. NP), resp. říjen 2019 (2. fáze – podkrovní byty a byty se zahradami).

Zdroj/foto: Svoboda & Williams s.r.o.

Related Posts