28 února, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

V Invest zkolaudoval první fázi projektu Jinonický dvůr

Rezidenční developerská společnost V Invest dokončila stavbu první fáze projektu Jinonický dvůr. Dvůr je charakteristický spojením staleté historie s moderním bydlením 21. století. V rámci první etapy vzniklo v těsném sousedství Jinonického zámečku, národní kulturní památky ze 17. století, celkem 20 moderních bytů s dispozicemi 3+kk a 4+kk o velikosti od 69 m2 do 123 m2, z nichž jsou dosud prodané více než dvě třetiny.  Noví majitelé se budou do svých bytů moci nastěhovat ještě do konce letošního roku. Od října probíhá také výstavba druhé fáze, v rámci které do podzimu 2022 vznikne v samotném Jinonickém zámečku 46 atypických bytů, ateliérů a komerčních prostor.

První fáze s 20 byty dokončena

Zkolaudované byty v první fázi se nachází v místech, kde stávala v dobách, kdy zámeček vlastnil rod Schwarzenbergů, historická stodola. Studio MS Architekti, které se podílelo na návrhu renovace celého území Jinonického dvora, proto ve spolupráci s památkáři vytvořilo takovou podobu nového bytového domu, která kopíruje tvar původního hospodářského stavení.

Luxent: Nedaleko Prahy roste luxusní čtvrť Březový háj

„Nová budova na jedné straně díky svému tvarosloví obnovuje původní podobu celého Jinonického zámečku, na druhé straně jasně přiznává svůj moderní původ. Byty se nachází ve dvou budovách o třech podlažích, v nichž vždy rozvíjíme některou z jejich předností. Přízemní byty tak mají velkorysé předzahrádky s výhledem na Jinonický zámeček a s intimitou uzavřeného areálu. K bytům v prvním podlaží náleží balkon, lodžie či terasa, zatímco byty ve třetím podlaží jsou bohaté na úložný prostor a ložnice a obývací pokoje jsou směrem k historickému zámečku prosluněny skrz velké vikýře,“ říká Jaroslav Vondřička, partner a ředitel společnosti V Invest s tím, že samozřejmostí je také klimatizace pro zaručený komfort v letních měsících.

Všichni majitelé budou mít také k dispozici v podzemním podlaží parkovací stání a sklepní kóji s přímým vstupem do jednotlivých budov. V rámci první fáze došlo zároveň k vizuálnímu propojení hlavní budovy zámečku s novou přístavbou, a to pomocí samostatné budovy v západní části areálu, v níž se nachází mimo jiné mezonetový byt s velkorysou terasou.

Originální byty v renovované národní kulturní památce

V Invest začal letos na podzim také s rekonstrukcí samotného Jinonického zámečku, který je zapsanou národní kulturní památkou. Jde o jeden z mála projektů v České republice, v rámci kterého se po dohodě developera a památkářů podařilo změnit původní účel užívání kulturní památky. Většina Jinonického zámečku totiž dříve sloužila k hospodářským potřebám a v průběhu času byla různě přestavována.

V rámci druhé etapy vznikne v samotném areálu 40 jedinečných bytů, 6 ubytovacích jednotek a komerční prostory. Každý z bytů přitom bude originální, jelikož všechny byty jsou individuálně přizpůsobeny konkrétnímu prostoru, do kterého jsou zasazeny. Díky tomu mohou maximálně využít veškeré jeho přednosti. Druhá etapa tak nabídne atypické byty s dispozicemi 1+kk až 5+kk a s velikostí od 38 m2 do 131 m2, a to včetně velkorysých mezonetových bytů.

„Troufnu si říci, že druhá fáze Jinonického dvora bude v rámci České republiky opravdu jedinečná. Celá rekonstrukce probíhá v těsné spolupráci s památkáři a je speciální v tom, že zachováme opravdu maximum historických prvků a konstrukcí. Zatímco řada projektů v historických budovách se u nás dělá tak, že z původní budovy zůstane pouze vnější plášť, u Jinonického zámečku to bude jinak,“ vysvětluje Jaroslav Vondřička.

V Invest tak například ve spolupráci s památkáři pečlivě prozkoumal a sanoval 200 let staré historické krovy, které se brzy vrátí na své původní místo. Krovy budou v bytech přiznané tak, aby podtrhly staletou historii zámečku.

Modřanský Háj zkolaudoval dalších 22 domů

Ve všech bytech budou zachovány i další dobové architektonické prvky a stavební elementy. Mezi ně patří například barokní a klasicistní nosné konstrukce nebo historické stropy a klenby. Byty, které se nacházejí v místech s jedinečnými historickými klenutými stropy, budou vybaveny dřevěnými podlahami a dlažbami evokujícími venkovské panské sídlo. Většina bytů potom bude využívat kontrastu historických a moderních prvků s maximálním důrazem na pohodlí a eleganci.

„Kromě samotných bytů jsme pyšní také na budoucí podobu vnitřního dvora, který budou utvářet na jedné straně renovované historické prvky jako třeba sluneční hodiny nebo dobová kašna, na druhé straně výrazné moderní prvky jako prosklené venkovní vstupy do jednotlivých křídel zámečku,“ říká Jaroslav Vondřička a dodává, že právě tyto vnější vstupy umožnily, aby bylo zachované dokonce i dobové členění vnitřních prostor.

Zároveň s druhou fází začala vznikat také třetí fáze, ve které severně od Jinonického zámečku vzniká pět luxusních neofunkcionalistických vil.

V Invest plánuje v příštím roce na zámečku komentované prohlídky

V Invest plánuje po dokončení základní asanace zámečku a dokončení hrubé stavby druhé fáze připravit pro zájemce nejen z řad budoucích majitelů několik komentovaných prohlídek, které se zaměří na historii zámečku i praktickou ukázku toho, jak bude spojení nových a moderních prvků fungovat a vypadat.

„Chceme lidem jednoduše ukázat na vlastní oči, co znamená ono spojení staleté historie s moderním bydlením 21. století. Jsme totiž přesvědčení, že u takového projektu je nejprve potřeba zažít ten pocit z budoucího bydlení na vlastní kůži,“ vysvětluje Jaroslav Vondřička.

Klidná lokalita 20 minut od centra s veškerou občanskou vybaveností

V blízkosti Jinonického zámečku se nachází veškerá občanská vybavenost, od školek, škol a obchodů přes poštu či polikliniku až po řadu možností volnočasových aktivit. V docházkové vzdálenosti je také oblíbená přírodní rezervace Prokopské údolí nebo Přírodní park Košíře-Motol. Vášniví sportovci mohou využít blízkosti tenisového a golfového areálu nebo cyklostezku, která vede v těsné blízkosti Jinonického zámečku. Lokalita je přitom vzdálena pouhých deset minut jízdy autem nebo 20 minut jízdy městskou hromadnou dopravou do centra Prahy. Zároveň je lokalita velmi dobře dostupná z pražského letiště.

O společnosti V Invest 

Společnost V Invest CZ  je rezidenční developer působící na českém realitním trhu od roku 1991. Jejím cílem je vyhovět potřebám klientů v různých životních etapách, které jsou spojeny s odlišnými nároky a požadavky na bydlení. Díky promyšlenému přístupu buduje nemovitosti, které poskytují svým obyvatelům jedinečné místo k životu a jejichž hodnota v čase roste. Jednotlivé projekty jsou pečlivě plánovány tak, aby byly v souladu s charakterem konkrétní lokality a byly pro ni přínosem.

Portfolio společnosti v současnosti čítá více než 800 obytných jednotek v několika desítkách projektů. Jejich výjimečnost dokazuje fakt, že řada z nich získala ocenění v prestižních soutěžích Best of Realty či Realitní projekt roku, ať již jde o komorní projekt WhiteGray Rezidence v Praze 4, obytný soubor Nová Valcha v Plzni či horské apartmány Kilián na Šumavě. V současnosti V Invest připravuje a realizuje projekty v Praze, v Plzni a na Šumavě.

Zdroj/foto: Madison Public Affairs s.r.o.

Related Posts