19 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Zámek Žinkovy: romantické sídlo s bohatou historií rozšíří portfolio Christie’s International Real Estate

Realitní kancelář Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem jedinečného zámku Žinkovy, obklopeného vodami dvou rozlehlých rybníků a zelení udržovaného lesoparku. Stavba, která představuje významnou ukázku zámecké architektury pozdního historismu na Plzeňsku, bude navíc prezentována v portfoliu globální realitní sítě Christie’s International Real Estate.

Pestrá historie zámku

Pestrá historie zámku Žinkovy sahá až do 12. století – původně na pozemku o nynější rozloze 188 445 m2 stála vodní tvrz, jež byla později přestavena na zámek. Mezi majitele této unikátní stavby patřily významné osobnosti české historie. Od poloviny 15. století jej vlastnili páni z Klenové, kteří se také zasloužili o jeho první významnou přestavbu. Dalšími majiteli byli například kníže Lobkowitz, hrabě Jan Nepomuk Harrach a rytíři z Wesselých – ti pověřili vídeňské architekty Fellnera a Helmera, aby vytvořili novou, neorenesanční podobu zámku.

Svoboda & Williams – Zámek Žinkovy

Posledním majitelem před zestátněním, k němuž došlo po druhé světové válce, byla rodina Škodů. Od roku 1950 zámek Žinkovy sloužil jako vyhledávané rekreační a ozdravné středisko v režii ROH a v roce 1963 byl prohlášen kulturní nemovitou památkou. Ve vlastnictví státu zůstal až do roku 1999, kdy ho odkoupila společnost Crown Estates – zámek tak prošel postupnou rekonstrukcí a získal podobu, kterou můžeme obdivovat dnes.

Svoboda & Williams – Zámek Žinkovy

Areál zámku

Areál tvoří kromě hlavní zámecké budovy také zrekonstruovaná administrativní budova, jejíž součástí je restaurace, konferenční místnost, recepce, kancelářské prostory a 4 bytové jednotky, dále částečně zrenovovaná hospodářská budova a 12 bungalovů, z nichž polovina prošla rekonstrukcí. V areálu se nachází také mlýn a sýpka, které mohou po rekonstrukci sloužit jako restaurace s ubytovacími jednotkami. Zámek tak díky své rozloze a členitosti představuje ideální zázemí například pro pořádání svateb, konferencí a jiných firemních či soukromých akcí.

Svoboda & Williams – Zámek Žinkovy

Zámek Žinkovy se pyšní nejen bohatou historií, ale i klidnou lokalitou plnou zeleně. V těsné blízkosti pozemku o rozloze téměř 19 hektarů se nachází Žinkovský rybník a rybník Labuť, celý areál obklopuje udržovaný lesopark v anglickém stylu, okolí je navíc protkáno turistickými stezkami včetně oblíbené Svatojakubské cesty.

Svoboda & Williams – Zámek Žinkovy

Nedaleko se nachází i hluboké šumavské lesy, autem se lze pohodlně dostat do Plzně i do Německa. Výjimečnost nabídky podtrhuje fakt, že jde o jeden z největších zámků v osobním vlastnictví v Čechách a na Slovensku – jeho obytná plocha činí téměř 12 000 m2. V kombinaci s nezaměnitelným geniem loci jde tak o sídlo, které se bude v portfoliu sítě Christie’s International Real Estate opravdu vyjímat.

Zdroj/foto: Svoboda & Williams s.r.o.

Related Posts