22 července, 2024
Výstavba a remodeling

Anglická společnost Agema Engineering postaví v Holešově novou halu a ještě letos zahájí výrobu

Anglická společnost Agema Engineering uvede ještě do konce letošního roku v Holešově na Kroměřížsku do provozu novou výrobní halu, kterou postaví brněnská společnost JB Stavební ze skupiny Swietelsky. Kontrakt byl podepsán začátkem března, nyní začínají přípravné práce, předcházející vlastní výstavbě. Ta začne poté, co investor získá pravomocné stavební povolení. Očekává se, že se tak stane ještě do konce března.

„Na stavbu výrobní haly o ploše čtyř tisíc metrů čtverečných a přilehlé administrativní části máme třicet dva týdnů bez dodávky technologie výroby. Součástí zakázky je rovněž revitalizace zhruba osmi tisíc metrů čtverečných zpevněných ploch v areálu,“ vysvětluje Jaromír Baláž, jednatel společnosti JB Stavební.

Agema Engineering sídlí v Coventry ve Velké Británii a je rodinnou firmou založenou v roce 1986, kterou aktivně řídí otec se synem. Má dceřiné společnosti v Anglii, Číně a nově i v Česku. V Holešově působí Agema Europe, pro niž se nové výrobní zázemí postaví. Zatím zde vznikne zhruba 30 nových pracovních míst.

„Našim cílem je neustálý rozvoj. Proto chceme výrobu umístit do centra evropského trhu a rozšířit zde obchodní aktivity. I to byl důvod, proč jsme si vybrali Českou republiku,“ uvedl Jonathan Stringer, spolumajitel Agemy Engineering. Ta zaměstnává přes 200 lidí a specializuje se na kovové komponenty, vstřikování plastů, lakování, chromování a ultrazvukové svařování pro všechna průmyslová odvětví. Část z této produkce bude umístěna i do Holešova, konkrétně půjde o výrobu komponentů pro automobilový průmysl.

Zdroj/foto: Swietelsky stavební s.r.o.  

Related Posts