28 února, 2024
Výstavba a remodeling

Central Group zahájil výstavbu dvou projektů a od září nově nabízí 170 bytů hned ve čtyřech lokalitách

Podzimní nabídka největšího českého stavitele startuje hned se čtyřmi atraktivními lokalitami a v nich 170 byty. Jedná se tak bezmála o 15 procent všech do června zahájených bytů v Praze. Central Group tak vychází vstříc aktuální vysoké poptávce po novém bydlení. V době, kdy se blíží konec výhodných podmínek hypoték, proto bude v Praze z čeho vybírat. Zahájena byla výstavba dalšího bytového domu v oblíbené Javorové čtvrti v Horních Měcholupech, a také žádané rodinné bydlení ve viladomech v Pitkovických zahradách. V nabídce je nově i poslední etapa moderního bydlení u metra Stodůlky v projektu Jižní výhledy a od září bylo rovněž zařazeno do prodeje luxusní bydlení přímo u metra Vysočanská v Rezidenci U Radnice.

Pražský trh s novostavbami se dočkal čerstvé nabídky bydlení, kterou Central Group reaguje na velmi vysokou poptávku zejména po rodinném bydlení. Od října totiž dojde ze strany ČNB k dalšímu zásadnímu omezení dostupnosti hypoték, a tak zbývá již jen měsíc na to, získat hypoteční úvěr za stávajících výhodných podmínek. „Kromě již zavedených opatření nebude moci dluh překročit devítinásobek ročního čistého příjmu a žadatel by měl současně na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 procent svého měsíčního čistého příjmu. K získání úvěru bude také potřeba mnohem vyšší příjem žadatele,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Bohatý výběr z rodinných projektů

Zářijové novinky zaujmou především zájemce, kteří hledají kvalitní nové bydlení v lokalitách vyhledávaných zejména rodinami. Central Group totiž ve středním segmentu nově nabízí pokračování jednoho z nejprodávanějších projektů tohoto roku. Jižní výhledy vyrůstají ve v pražských Stodůlkách, v blízkosti metra Stodůlky a Luka. Z prosluněných nízkopodlažních viladomů je to kousek také do přírody v okolí Dalejského potoka či Prokopského údolí. Pro děti tu budou hned tři dětská hřiště a také zcela nové sportoviště. Stejně tak je zde nepřeberné množství obchodů nejen pro každodenní nákupy. Bydlení je zde možné pořídit již od 3,24 milionu korun. První bytové domy projektu jsou již čerstvě dokončeny a noví majitelé se budou moci nastěhovat v průběhu října.

Skvělou příležitostí pro rodiny ale také investory je pokračování žádané Javorové čtvrti v Horních Měcholupech, kde byla na konci prázdnin zahájena výstavba bytového domu C. V uplynulých letech se stala tato část Prahy jednou z nejvyhledávanějších a bydlení zde našlo mnoho spokojených domácností. Nově je zde možné vybírat především z široké nabídky menších promyšlených dispozic, ale na své si zde přijdou o početnější rodiny, které jistě ocení blízkost lesoparku Hostivař a dalších atraktivních míst. Bydlení v Javorové čtvrti lze získat již za 2,65 milionu korun.

Třetím rodinným projektem, na který čeká mnoho zájemců, jsou Pitkovické zahrady . Hned 21 bytů se začíná stavět ve výjimečné lokalitě pražských Pitkovic. Ta je tvořena zejména nízkopodlažními bytovými a rodinnými domy. Komorní ráz projektu a sousedství tradiční vilové čtvrti činí z Pitkovic ideální volbu pro klidné rodinné bydlení s výbornou dostupností do centra Prahy. Na metro je to totiž jen 10 minut. Na výběr jsou zde byty s dispozicemi 1+kk až 4+kk a s cenami od 3,29 milionu korun.

Luxusní bydlení u metra Vysočanská

Pro ty, kteří preferují spíše luxusní bydlení, připravil Central Group hned 60 bytů, které vyrůstají přímo vedle stanice metra B Vysočanská. Rezidence U Radnice totiž vzniká doslova v srdci Prahy 9. Bytový dům je nyní ve stádiu hrubé stavby s termínem dokončení v prosinci příštího roku. Nerušenou relaxaci a klid zajistí majitelům bytů unikátní privátní park ve vnitrobloku rezidence. Vysoký standard provedení nabízí v ceně dřevěná okna, luxusní koupelny či dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním. Na výběr jsou i byty s klimatizací nebo rekuperací s dochlazováním. Podél říčky Rokytky je to jen kousek do velkého parku Podviní s lanovým centrem, spoustou dětských hřišť, cyklostezek nebo vinicí Máchalka. Ceny bytů začínají na částce 3,39 milionu korun.

Při nedostatku vlastních zdrojů lze zvolit Kombinované financování

Množství vlastích prostředků, které je potřeba při pořízení bydlení v Praze, je pro mnohé zájemce tou největší překážkou. Proto Central Group nabízí unikátní možnost financování. Kombinované financování Central Group s hypotékou 80 procent je totiž vhodné pro ty, kteří nemají dostatek vlastních zdrojů na 80procentní hypotéku. Nezvyšuje finanční zatížení domácnosti a nedochází k souběhu splátek několika půjček. Zájemcům o nové bydlení stačí složit jen 10 procent vlastních zdrojů a mohou si sjednat 80procentní hypotéku. Samotnou hypotéku přitom budou čerpat a splácet až po naspoření dalších 10 procent vlastních zdrojů od maximálně čtvrtého roku. V případě dokončených bytů se tak mohou okamžitě nastěhovat.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s.

Related Posts