23 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Na Lipně se staví unikátní stopadesátimetrové dřevěné molo

Developerská společnost REALACTIVA a.s., ve spolupráci se stavební firmou STRABAG a.s., staví v Lipně nad Vltavou exkluzivní stopadesát metrů dlouhé molo na vodní hladině Lipna. Dřevěná promenáda se stane novou krajinnou dominantou oblíbené přehradní nádrže a srdcem vznikajícího luxusního MOLO Lipno Resortu. Nabídne nejen prostor pro procházky, ale také příjemné posezení ve vyhlídkové restauraci.

Architektonická vize od uznávaného studia Chapman Taylor i plán jejího provedení jsou jedinečné a nové molo se stane nejdelším vnitrozemským ve střední Evropě. Výstavbou mola se naplňuje další významný milník v projektu luxusního komplexu MOLO Lipno Resort, jehož součástí molo s vyhlídkovou restaurací a vyhřívaným plovoucím bazénem je. Plánované dokončení výstavby mola je v 2. polovině roku 2021.

MOLO Lipno Resort postaví STRABAG

Zhotovitel mola, společnost STRABAG a.s., provedl na konci října štěrkový násyp, jež vytvořil dočasnou platformu, po které se pohybují stavební stroje v průběhu celé realizace díla. Z provizorního kamenného valu byla postavena betonová konstrukce pochozího mola a základní deska prémiové restaurace s kapacitou cca 150 osob.

Molo a vyhlídkové restaurace

Molo i objekt restaurace nad úrovní vodní hladiny jsou podepřeny betonovými piloty a sloupy, které jsou vetknuté do podloží přehrady. Na nosníky bude nyní instalována dřevěná podlaha a poté architektonické zábradlí s ambientním osvětlením. Aktuálně byla dokončena hrubá stavba vyhlídkové restaurace na mole,“ informuje o postupu výstavby Martina Jašková, tisková mluvčí projektu.

Návrh stavby mola oplývá vysokou architektonickou kvalitou, ale je rovněž velmi funkční. Konstrukce mola je navržena na extrémní zatížení ledovou vrstvou, která se může na přehradě vytvořit v zimním období, tak jako tomu bylo letos v únoru. Pochozí molo bude propojeno s existující cyklostezkou, jež vede kolem Lipna. Na webu projektu je možné prostřednictvím webových kamer sledovat průběh stavby mola i rezidenční části.

Stopadesátimetrové dřevěné molo, které dalo samotnému projektu jméno, je zároveň dominantou vznikajícího MOLO Lipno Resortu. Výjimečná promenáda s panoramatickou restaurací a plovoucím bazénem na hladině Lipna bude přístupná veřejnosti, rezidentům a hotelovým hostům resortu.

MOLO Lipno Resort bude prvním místem svého druhu v České republice. Druhým domovem, kam je možné odjet v průběhu roku kdykoliv na delší i kratší dobu sám či s celou rodinou. Poskytne komfortní zázemí a prémiový standard služeb, blízkost přírody a maximální vyžití pro aktivní sport i pasivní odpočinek. Atraktivitu druhého bydlení v Čechách posiluje i současná situace, kdy jsou dlouhodobě uzavírané hranice okolních zemí a cestování do zahraničí je omezené. Řada lidí si zároveň uvědomuje, že koupě nemovitosti v prestižní lokalitě s využitím 365 dní v roce jim zvýší životní standard a velmi dobře funguje i jako trvalá investice,“ říká Martina Jašková.

Ojedinělý rezidenční komplex MOLO Lipno Resort nabízí exkluzivní byty o dispozicích 1+kk až 7+kk. Prostorné byty poskytnou komfort světové úrovně pro velmi náročnou klientelu, která doposud v Čechách neměla adekvátní útočiště pro celoroční odpočinek i sportovní vyžití uprostřed přírody. Nároky na nejvyšší standard druhého domova a jeho propojení s překrásnou šumavskou krajinou se prolínají celým projektem.

Veškeré poptávané služby rezidentů pokryje výjimečný servis pětihvězdičkového hotelu, který bude součástí resortu. Rozmanitá nabídka wellness služeb, široký výběr gastronomických specialit, nepřetržitě fungující recepce i užitečné služby concierge patří k samozřejmému zázemí. Předpokládané dokončení rezidenční části projektu je konec roku 2021.

Zdroj/foto: Events Graffitti Networks ltd.

Related Posts