27 února, 2024
Výstavba a remodeling

KOMA Modular: Budeme realizovat modulární přístavbu Karvinské hornické nemocnice

KOMA Modular: V polovině března jsme získali zakázku na modulární přístavbu bloku ortopedie pro Karvinskou hornickou nemocnici

Jedná se o třípodlažní objekt, který bude se stávajícími nemocničními bloky propojen pomocí krčku. V přízemí jsou ambulance a vyšetřovny, druhé a třetí patro je určeno pro lůžkovou část. Nechybí samozřejmě ani výtah.

Progresivní investor se rozhodl pro realizaci nemocnice hlavně pro přednosti modulární výstavby, kdy vedle rychlosti montáže byla určující i minimalizace omezení stavebním ruchem a prachem, který by nutně, za standardní mokré výstavby, obtěžoval stávající nemocniční provoz.

Další nespornou výhodou modularity je možnost okamžitého uvedení do provozu ihned po dokončení montáže modulů, kdy se nemusí čekat až budova (v případě mokrého procesu) vyschne. Rychlost modulární výstavby nám umožnila se zavázat, že za 6 měsíců od podepsání smlouvy předáme objekt k využívání.

Věříme, že tato realizace modulární nemocnice bude příkladem i pro ostatní investory, včetně krajských zastupitelů, podobně jako se vzorem stala námi první realizovaná modulární mateřská škola v České republice, a to v roce 2009. Od této doby jsme realizovali více než třicet modulárních školských objektů po celém Česku, celkem včetně zahraničí se toto číslo blíží stovce.

Zdroj/foto: KOMA MODULAR s. r. o.

Related Posts