6 prosince, 2023
Výstavba a remodeling

OHL ŽS: V Jihlavě vznikne nová budova krajského úřadu

Koncem listopadu proběhlo předání staveniště pro výstavbu nové administrativní budovy E krajského úřadu Vysočina. Novostavba bude stát v těsném sousedství stávající hlavní budovy hejtmanství na prostranství po bývalých vojenských kasárnách v Jihlavě. Stavbu realizuje sdružení firem OHL ŽS, a.s., Podzimek a synové, s.r.o. a Metrostav, a.s.

Stavba s náklady přes 400 milionů korun by měla trvat zhruba dva roky, a po dokončení se do budovy nastěhují pracovníci krajského úřadu z nyní detašovaných pracovišť v rámci města. Ulevit by také měla přeplněnosti prostor na stávajícím hejtmanství.

The Flow Building získala akreditaci BREEAM na úrovni „Outstanding“

Objekt novostavby budou  tvořit  dvě věže s 5-ti nadzemními podlažími. Podzemní podlaží a 1.NP bude společné a bude sloužit jako garáže a hlavní vstup. V budově budou také nové skladové a archivní prostory a místo pro některé krajem zřizované příspěvkové organizace, jako Vysočina Tourism nebo Projektovou kancelář Kraje Vysočina. Součástí realizace bude i zbudování rozsáhlého parkoviště a rekonstrukce místní komunikace.

O společnosti OHL ŽS

OHL ŽS, a.s. je dynamická multioborová stavební společnost zaměřující se na komplexní realizaci stavebních děl, jejich modernizaci, údržbu i rekonstrukci. Na stavebním trhu působí déle než 65 let a patří k největším a nejvýznamnějším firmám v oboru v České republice. Společnost je od roku 2003 součástí nadnárodní španělské stavební skupiny OHL (Obrascón Huarte Lain, S.A.).

Rozsah činnosti zahrnuje oblast pozemního, železničního, silničního a podzemního stavitelství, vodohospodářských a inženýrských staveb, sanací, technologií i zařízení, spolu s nabídkou služeb mechanizace a dopravy. Společnost dokáže řešit i nestandardní či technologicky náročné požadavky klientů, a to ve špičkové kvalitě a ojedinělém zpracování.

Zdroj/foto: OHL ŽS, a.s.

Related Posts