15 července, 2024
Výstavba a remodeling

Coast Capital Partner: Přivést historii zpět k životu, vdechnout jí ale současnou energii

Historické dědictví, to je to, co spojilo dva izraelské investory ke společné práci v srdci české metropole. Svou firmu Coast Capital Partners (CCP) zaměřili Doron Friedman a Daniel Aalsvel na projekty spojené s historickým dědictvím. A daří se jim. Mluví za ně úspěšné rekonstrukce historických paláců v centru a projekty, kde se spojuje historie s moderní architekturou. Bydlení v nich si pořizují domácí i zahraniční milionáři a miliardáři. Tím nejaktuálnějším je Chateau Troja Residence, kde firma aktuálně otevřela designově zařízený ukázkový byt. Kolaudace projektu je naplánována na prosinec, stavba bude plně dokončena a připravena k nastěhování na přelomu února a března příštího roku. Velká část bytů ale již je prodána.

Všechny projekty CCP se vyznačují velmi kvalitní prací s historickým dědictvím. To je to, co oba investory do Prahy přivedlo. „Do Prahy jsme se zamilovali přes 15 lety, právě díky projektům, jako je Troja, které kombinují nemovitosti s kulturou a uměním,“ poznamenal Doron Friedman. Kultura v jejich pojetí spojuje historii s budoucností. A o to se snaží ve všech projektech. „Centrum města se vylidňuje a začíná se měnit v turistický skanzen, a to je škoda. Do centra metropole patří i bydlení, a to především bydlení té nejvyšší úrovně,“ dodal Friedman s tím, že pochází z Jeruzaléma, který může být právě tou ukázkou města, kde se tisíciletá historie snoubí s každodenním životem.

Firma, která umí precizně rekonstruovat historické památky

Rekonstrukce historických objektů, je ale velmi náročná. Památkový dohled je v Praze velmi přísný, a to zvláště v hranicích městské památkové rezervace. Rekonstrukce jakékoli budovy, zvláště té historicky cenné, je zde pro investory obvykle noční můrou. Je to totiž velké riziko. Realizace projektu v případě, kdy do něj vstupují památkáři kvůli rekonstrukci historické památky, se často prodlužuje o roky. Navíc nikdy nemáte zaručeno, že bude možné do historického objektu zanést to, co je k dnešnímu modernímu bydlení potřeba. A doplnění historické zástavby novou moderní? To je v konzervativní Praze teprve problém.

Pro Prahu je prioritou zachovat autentické památky v dobrém stavu a nevytvořit z centra skanzen. „Z pohledu památkové péče je vhodné zachovat historické využití objektů, tedy obytné domy rekonstruovat opět k bydlení,“ poznamenal k rekonstrukcím historických objektů v centru ředitel odboru památkové péče pražského magistrátu Jiří Skalický.

Coast Capital Partners – Coast Capital Partners – Liliová

Právě na takové složité rekonstrukce a dostavby projektů se CCP specializuje. V řadě velmi úspěšných projektů již společnost dokázala, že i velmi složité rekonstrukce historických budov zkrátka umí. Například dům v Liliové ulici číslo 8, kde CCP sídlí, dříve ruina, dnes velmi vkusně dotvořený moderní interiér v zachované historické budově. Nebo neorenesanční palác v Jilské číslo 2 se sgrafity Mikoláše Alše.

Kajetánka – první úspěšný projekt kombinující staré a nové

Velkou výzvou byl pro CCP projekt Kajetánka – exkluzivní soudobý obytný soubor, který citlivě navázal na barokní zámek z 16. století. Pečlivá rekonstrukce chátrající historické památky nebyla ale jediným plusem pro okolí. Restaurace nově umístěná do hlavní historické budovy oživila celý projekt a spojila tak místní s novými obyvateli. Do parku se vrátilo původní jezírko a revitalizace se dočkal celý park, který je nově veřejně přístupný.

Coast Capital Partners – Kajetánka

Luxusní bydlení s duchem historie – Chateau Troja Residence

Vlajkovou lodí CCP je aktuálně Chateau Troja Residence, kde investoři dokonale zúročili všechny své zkušenosti z předchozích projektů. Velmi náročná rekonstrukce vybraných objektů původního barokního dvorce a jejich citlivé doplnění moderní architekturou z pera ateliéru LOXIA nabídne to nejluxusnější bydlení s duchem historie, jaké si lze v Praze vůbec představit. Zájem je obrovský. 70 procent nabízených bytů je vyprodáno dávno před kolaudací. U takto luxusního bydlení to není vůbec běžné. Pokud lidé utrácejí za byt desítky milionů korun, obvykle chtějí vidět za co. Chtějí si budoucí byt zkrátka prohlédnout a mít jistotu, že kvalita odvedené práce bude 100procentní.

Zde ale zájemce přesvědčilo zřejmě samotné místo. Lokalita vedle zámeckého parku Trojského zámku přímo na Vltavském břehu s dechberoucími výhledy do okolní zeleně i na město, blízkost Stromovky. To jsou velmi přesvědčivé argumenty. Navíc uzavřený bytový soubor nabízí přesně to, co lidé toužící po luxusním bydlení hledají. Dobrá dostupnost do centra, zároveň bydlení přímo utopené v zeleni.

Bydlení v penthousech u Vltavy

Zájemci mohou vybírat z jednopatrových i dvoupatrových penthousů v historických objektech i v těch moderních. Mají vlastní podzemní garáže pro několik vozů, ze kterého se soukromým výtahem dostanou do svého bytu. Jsou nabízeny shell and core nebo tzv. custom ready, a je tak na majitelích, jak si bydlení zařídí. Část velkorysých podzemních prostor mohou využít na vinotéku nebo soukromé fitness se saunou, samotný byt si mohou zařídit zcela podle svého. Investor jim k tomu nabízí kvalitní návrh řešení interiéru buď loftového charakteru nebo s vnitřními příčkami, který vypracoval architekt Pantelis Larcou. Ten má mnohaleté zkušenosti se zařizováním rezidencí těch nejbohatších lidí, a tak se budoucí majitelé penthousů mohou spolehnout na to, že jim navržený projekt rozložení místností bude vyhovovat.

Chateau Troja Residence, vizualizace

Chateau Troja Residence v číslech

  • 6 historických budov, 7 novostaveb
  • 72 bytů z toho 23 v nabídce, zbytek již prodán
  • 55 bytů v novostavbách, 17 v historických objektech, z toho 6 penthousů
  • 123 podzemních a 8 nadzemních parkovacích stání
  • CCP projekt odkoupila v roce 2015 s vydaným stavebním povolením
  • Kolaudace: prosinec 2019, K nastěhování: únor/březen 2020

Luxus a design – to je ukázkový byt Chateau Troja Residence

Velkoryse řešené 2+kk, které je typickou ukázkou toho, jak by ideálně mohl v Praze bydlet starší pár dobře situovaných manželů. Nejde o byt v pravém slova smyslu, ale spíše o rezidenci, která má sloužit buď k trvalému bydlení nebo k občasným cestám do Prahy.

Byt o dispozici 2+kk má 140 m2, na kterých nabízí část přístupnou pro návštěvy se vstupní halou, velkým obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, s toaletou pro hosty a místností pro hospodyni. Striktně a zároveň velmi precizně, a přitom nenápadně oddělená soukromá část zahrnuje ložnici s velkou prosklenou koupelnou, velkou šatnou a pracovním koutem. Veškeré truhlářské prvky jsou vyrobeny na míru, Pantelis Larcou je doplnil luxusním nábytkem italské společnosti Poltrona Frau a americkými spotřebiči SubZero.

„Barevnost je navržená do velmi aktuálních tónů temné hnědo-černé a šedé doplněné barevnými pastelovými akcenty křišťálových a kožených doplňků. Dominantou obývacího pokoje je na míru vyrobená látková tapeta připomínající soudobý obraz,“ poznamenal Larcou.

Zdroj/foto: Hero & Outlaw a.s./Titulní foto – Chateau Troja Residence, vizualizace

Related Posts