20 května, 2024
Výstavba a remodeling

Projekt Ahoj Vanguard od PSN má hotovou hrubou stavbu

Společnost PSN úspěšně dosáhla milníku hrubé stavby u developerského projektu Ahoj Vanguard v pražských Modřanech. V moderní novostavbě, kterou charakterizuje pestrobarevný design a spousta zeleně, roste celkem 94 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk. Aktuálně zbývá ke koupi 14 jednotek, ke kolaudaci by mělo dojít letos v létě. V těsné blízkosti bytového domu se současně chýlí k závěru přestavba bývalé továrny Microna na luxusní loftového bydlení Vanguard. Oba projekty buduje developer ve vzájemné symbióze.

V ulici Československého exilu v Praze 12 dokončila společnost PSN hrubou stavbu bytového domu Ahoj Vanguard. V exteriéru aktuálně pokračují práce na fasádě budovy včetně vnější výplně otvorů a venkovní úpravy. V interiéru pak probíhají finální práce na elektrorozvodech, omítkách a pokládce podlah.

„Těší nás, že výstavba projektu Ahoj Vanguard běží hladce a hrubou stavbu se nám podařilo navzdory složité situaci na poli stavebnictví dokončit dokonce o několik měsíců dříve oproti plánovanému harmonogramu. Kolaudace by tak měla proběhnout už na sklonku léta. Díky promyšlenosti konceptu, kvalitním materiálům, hravosti barev, dostatku zeleně a dobré lokalitě si většina jednotek rychle našla nové majitele již v předprodejích,“ říká ředitel rezidenčních projektů PSN Jaroslav Macháč a dodává: „Z posledních bytů ke koupi si určitě vyberou singles či páry i mladé rodiny s dětmi. K častým zájemcům patří také investoři.“

Novostavba o třech podzemních a devíti nadzemních podlažích čítá 94 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk a rozloze od 22 do 238 m2 s předzahrádkou, balkonem nebo terasou. Vysoké standardy zahrnují například posuvná velkoformátová okna, podlahové vytápění, rekuperaci a klimatizaci. V souvislosti se zvyšujícím se zájmem o nízkoenergetické bydlení nebudou chybět alternativní zdroje energie pro snížení nákladů. Bude se jednat o tepelná čerpadla a solární panely s fotovoltaickou elektrárnou. V rámci šetrného nakládání s vodou se v projektu počítá také s retenční a vsakovací nádrží na srážkovou vodu, jež se bude používat na zalévání sadových úprav a hřišť.

Vizualizace projektu Ahoj Vanguard

Vizualizace projektu Ahoj Vanguard

Nejen příjemné bydlení, ale i společně prostory

Architekturu projektu definuje speciální podnoží, které přízemí umisťuje až do třetího nadzemního podlaží. To přinese do bytových jednotek více světla a méně hluku. Novostavba je členěna deskami, jež si pohrávají s kombinací prosklených ploch a světlých fasád.

Ve spodní části vzniká zapuštěný pětipatrový parkovací dům opláštěný zelenou stěnou, který představuje důležitý funkční prvek absorbující hluk. Současně zde vznikne 220 parkovacích stání pro automobily a 16 pro motorky. Dalších 26 míst bude před budovou. Chybět nebudou nabíjecí stanice pro elektromobily ani stojany na kola

Jedním ze stěžejních prvků projektu je dostatek zeleně v podobě téměř 2 000 m2 společných zahrad se stromy a vysokými travinami. Příjemné chvíle s rodinou či přáteli lze trávit na střešní terase přístupné pro všechny obyvatele.

Noví rezidenti Ahoj Vanguard dále budou mít k dispozici plně vybavené fitness, spa & wellness zónu s finskou saunou a párou a rovněž 18 metrů dlouhý prosklený bazén v sousedním projektu loftového bydlení Vanguard. Obě nemovitosti funkčně propojí podzemní tunel.

Vizualizace projektu Ahoj Vanguard

Vizualizace projektu Ahoj Vanguard

Rychle se rozvíjející čtvrť se vším po ruce

Modřany patří mezi pražské lokality s velkým potenciálem. V blízkosti projektu nechybí potřebná občanská vybavenost, jako jsou školky, školy, obchody i gastronomické možnosti. Kulturní vyžití nabízí Divadlo Na Cikorce a nedaleké Divadlo Bravo. A pro milovníky kina je zde Modřanský biograf.

Lokalita nabízí dobré dopravní spojení. Cesty po Praze i mimo ni usnadňuje Jižní spojka, na níž se dá napojit za pouhé tři minuty. Přímo před projektem se nachází zastávka autobusu vedoucí na Smíchovské nádraží. V docházkové vzdálenosti leží také zastávka tramvaje.

Městská část se současně řadí k nejzelenějším částem metropole. Kousek od Ahoj Vanguard začíná rozlehlý lesopark Hodkovičky. Co se týče sportu, v okolí najdou budoucí rezidenti devítijamkové golfové hřiště, minigolf, fotbalgolf, lanové centrum, tenisové kurty, badmintonovou halu či Modřanskou cyklostezku.

O společnosti PSN

Na českém trhu s nemovitostmi působí PSN již od roku 1991 (původně jako Pražská správa nemovitostí, od roku 2019 už jen pod názvem PSN). Firma se od svého vzniku věnovala zejména rekonstrukcím činžovních domů. Ty má ve svém portfoliu i nadále, prošla však velkým rozvojem a v současnosti se již věnuje i nové výstavbě velkých rezidenčních a polyfunkčních projektů. Pracuje například na konverzi továrního areálu Koh-i-noor v pražských Vršovicích, na přeměně areálu v Plynárenské ulici v Brně nebo připravuje výstavbu polyfunkční budovy na místě bývalého Transgasu v centru Prahy na Vinohradech, na které spolupracuje se společností Penta Real Estate. Aktuálně realizuje např. Vanguard Prague – revitalizaci původní továrny na 150 unikátních loftů, novostavbu Ahoj Vanguard v jejím sousedství s 94 byty či BackYard Dejvice – rekonstrukci historického činžovního domu v Praze 6.

PSN také dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích, Hradci Králové a Brně, a to pro nájemní bydlení i za účelem pronájmu kanceláří a komerčních prostor. Nejvýznamnějšími jsou ikonický Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí nebo první český mrakodrap City Empiria na pražské Pankráci. V centru Pardubic na začátku roku zahájila rekonstrukci obchodního centra Grand ve funkcionalistickém paláci od architekta Josefa Gočára.

Společnost PSN je českou rodinnou firmou, která byla již čtyřikrát oceněna v programu Best Managed Companies. Tento program staví na osvědčené globální metodice společnosti Deloitte a patří mezi nejvýznamnější podnikatelská ocenění svého druhu.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts