27 února, 2024
Výstavba a remodeling

První Sakura na Sakuře: Rozkvetlý projekt hlásí dokončení hrubé stavby

Skupina T.E dokončila hrubou stavbu své nejzelenější rezidence Sakura v pražských Košířích. Při této příležitosti developer na střeše domu zasadil první strom sakury. Japonské třešně se totiž stanou hlavní dominantou tohoto mezinárodně uznávaného projektu. Celkové dokončení je naplánováno na 2. čtvrtletí příštího roku.

Developerská a stavební skupina T.E dokončila hrubou stavbu rezidenčního komplexu Sakura v pražských Košířích. Projekt je charakteristický svou unikátní architektonickou koncepcí s využitím visutých zahrad, nabídne však i mnoho technologických a energeticky úsporných řešení. Vedle automatického zavlažování veškeré zeleně počítá například s technickou přípravou pro souběžný chod hned 30 dobíjecích stanic pro elektromobily.

Generální dodavatel T.E Construction Management, sesterská společnost developera, v současné době dokončuje vyzdívky vnitřních stěn. Hotové jsou páteřní rozvody instalací, na celém objektu se připravuje izolace střechy a v jednotlivých bytech se pracuje na elektroinstalaci. V nadcházejících týdnech proběhne montování betonových visutých zahrad a pokládání systému zavlažování pro budoucí vegetaci.

„Sakura je na tuzemské poměry zcela nevídaným projektem, který se bude doslova topit v zeleni. Byly to přitom právě kvetoucí japonské třešně, které nás při jeho přípravě inspirovaly. U příležitosti dokončení hrubé stavby jsme se proto rozhodli na střeše domu symbolicky jednu sakuru zasadit. Ta se tak stala vůbec první z budoucích 32 000 rostlin, které budou na domě růst. Později ji přesadíme do sakurového háje, jenž bude hlavní dominantou přilehlého soukromého parku pro rezidenty,“ říká partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Bytový dům zahrnuje celkem 67 jednotek o dispozicích 1+kk až 5+kk ve velikostech od 37 m2 do 230 m2. Ke koupi však zbývá už jen málo přes polovinu z nich. V přízemí se budou nacházet duplexy se zahradami a v nejvyšším patře vzniknou tři penthousy. Všechny balkony budou disponovat zabudovanými záhony a vytvářet tak útulné soukromé zahrady vhodné k odpočinku a relaxaci. Právě řešení zelených střech, fasád a teras z pera renomovaného londýnského studia Jestico + Whiles bylo jedním z faktorů, které zaujaly i porotce významných mezinárodních soutěží WAN Awards a World Architecture Festival.

Další velmi oceňovanou a nevšední vlastností projektu je, že většina jednotek má okna na obou stranách domu a po celý den tak v různých částech bytů svítí slunce, což významně zvyšuje kvalitu života a dobrou náladu. Aby byl požitek z bydlení co největší, pamatoval developer i na funkční doplňky – jižně orientované prosklené plochy budou chránit předokenní žaluzie, standardem bytů je podlahové vytápění, dřevěné podlahy či okna bez příček splňující normy pasivních domů. Každá jednotka se zahradou navíc dostane vlastní automatickou sekačku. U jednotlivých vchodů nebude chybět ani sprcha pro psy či umývárna na kola. V areálu vzniknou i komerční prostory o výměře téměř 400 m2 určené pro kavárnu a obchod s potravinami.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts