14 července, 2024
Výstavba a remodeling

Stavba O2 universum pokročila do své poslední třetiny

Stavba nového multifunkčního kulturního a kongresového centra O2 universum pokročila do své poslední třetiny. Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje O2arenu, staví komplex přiléhající k jižní straně O2 areny. Rozpočet výstavby je cca 1,3 mld. Kč.

Přestavba objektu na nové multifunkční kulturní a kongresové centrum začala v říjnu 2017. V první třetině roku 2018 proběhly bourací práce původního nedokončeného objektu. Následně došlo k dokončení hrubé stavby a nyní se zahajují finální práce na budoucím centru. Projekt vzniká dle návrhu společnosti ATIP, architektů Martina a Vladimíra Vokatého.

“Celkově stavba nového největšího multifunkčního kongresového a kulturního centra v České republice pokračuje dle harmonogramu. Dnes už stojí stěny všech hlavních sálů. Práce pokračují rozvodem všech naplánovaných technologií a na přelomu roku dojde k zasklení čelní fasády,” říká Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny.

Multifunkční centrum, které přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a má celkovou plochou téměř 50 tisíc m2. “Malá arena” bude po dostavbě disponovat až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 000 m2 prostoru pro výstavy a komerční využití.

Dokončení O2 universum je naplánováno na léto  roku 2019.

Bestsport, prozovatel  O2 areny – jedné z nejmodernějších multifunkčních hal v Evropě s kapacitou až 20 tisíc míst – je členem skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 38 miliard eur (k 30. 6. 2018).

Zdroj/foto: Bestsport, a.s.

Related Posts