16 července, 2024
Výstavba a remodeling

Stavební společnost HSF SYSTEM SK je úspěšná i v zahraničí

Žilinská stavební společnost HSF System SK dokončila zahraniční zakázku v dánském městě Allerød za více než 1 mil. EUR. Šlo o výstavbu distribučního centra pro logistickou společnost DHL. HSF System CZ plánuje v tomto roce i další zahraniční projekty.

Výstavba nového distribučního centra na ploše 11 200 m2 pro světového lídra v odvětví logistiky společnost DHL začala v listopadu minulého roku. Zakázka byla v objemu 1 140 000 EUR. „Naše společnost se podílela na realizaci dodávky a montáže střešních izolací, fasády, systému podtlakového odvodnění střechy, ocelových konstrukcí, hliníkových konstrukcí a zařízení na odvod kouře a tepla,“ popisuje rozsah zakázky jednatel společnosti HSF System CZ Tomáš Kosa.

Slovenský dodavatel musel při dánské zakázce zvládnout ne zcela běžný typ mechanizace. Při realizaci projektu využívali Slovenské stavbaři například mobilní věžové jeřáby s dosahem ramene 60 metrů nebo pásové pracovní plošiny. Vyrovnaly se rovněž například s odlišným konstrukčním řešením budovy, se zakládáním stavby, s osmimetrové modulem skeletu nebo se střešní konstrukcí bez světlíků.

„Developer dánského projektu si nás vybral, protože měl s námi velmi dobré zkušenosti při realizacích na Slovensku. Zahraniční zakázky si obecně žádají z naší strany speciální přístup k plánování výstavby, k zajištění lidských zdrojů nebo k logistice přepravy materiálů. Velkou roli hrají rovněž rozdílná legislativa ve stavební a účetní oblasti, „přibližuje náročnost zahraničních projektů Tomáš Kosa.

V současnosti realizuje společnost HSF System SK přibližně pětinu zakázek v zahraničí a do budoucna chce své působení na jiných trzích rozšiřovat. Aktuálně žilinská stavební společnost připravuje projekty ve skandinávských zemích nebo v Maďarsku.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./HSF System a.s.

Related Posts