25 června, 2024
Výstavba a remodeling

URBANITY rozšiřuje městský areál v Tachově o moderní výrobní halu

Nemovitostní skupina URBANITY zahajuje ve svém průmyslovém areálu v Tachově výstavbu nové výrobní haly dle potřeb lukrativního francouzského klienta Eurostyle Systems. Výrobní hala bude součástí nově vznikajícího průmyslového kampusu, který nahradí stávající městský brownfield o rozloze 22 hektarů. Řízení stavby zajistí společnost DEMACO, která byla zároveň obchodním zprostředkovatelem, generální dodávka stavby bude v gesci developerské divize URBANITY.

V nové hale o výměře 12,5 tisíc m2 bude probíhat plně automatizovaná robotizovaná výroba plastových výlisků. Právě činnost vstřikování plastů navazuje na více než šedesátiletou historii plastikářské výroby v Tachově, a navíc synergicky doplňuje výrobní zaměření současných klientů.

VGP uzavřela nájemní smlouvy se společnosti OKAY ve VGP Parcích Vyškov a Prostějov

Tři původní výrobní objekty o ploše 32 tisíc m2 budou kompletně zmodernizovány, razantní obnovou projde i infrastruktura celého areálu zahrnující mimo jiné i úpravu dvou stávajících dopravních napojení. Vznikající průmyslový kampus tak bude profitovat ze svého umístění v intravilánu města, stejně jako ze své strategické polohy v bezprostřední blízkosti německých hranic a snadného a rychlého napojení na dálnici D5.

Z revitalizace průmyslového brownfieldu, která přinese nejmodernější výrobní postupy a zároveň dlouhodobá, udržitelná řešení, budou navíc těžit nejenom zaměstnanci, ale i místní obyvatelé. Těm se otevřou nová atraktivní pracovní místa a příležitost zajištění lepšího životního standardu, díky čemuž se nebudou muset přesouvat do větších, vzdálenějších měst.

Zdroj: www.iptachov.cz – URBANITY – Industrial Park Tachov

„Zahajujeme výstavbu moderního výrobního závodu, který přirozeně navazuje na unikátní historické dědictví areálu, jenž byl po generace součástí každodenního života města Tachov a přilehlých obcí,“ říká Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny URBANITY, a dodává: „Při realizaci klademe obzvlášť velký důraz na kvalitu pracovního prostředí, komfort pracovníků a uživatelů areálu a konkurenceschopné mzdy. V areálu bude k dispozici i lékařská a zubní ordinace, mateřská škola, kvalitní závodní restaurace s kavárnou a obchodem, fitness, klubová a relaxační zóna nebo třeba bezplatná půjčovna elektrických koloběžek.“

Pro mezinárodní společnost Eurostyle Systems se jedná o první výrobní závod na území České republiky. Celkově tak působí v deseti zemích světa.

„V Tachově stavíme svůj v pořadí již patnáctý výrobní závod, který společně s našimi pěti technologicko-vývojovými centry tvoří organicky rostoucí globální síť. Ambici posilovat naši pozici na trhu máme i do budoucna,“ říká François Lemasson, generální ředitel Eurostyle Systems.

Výrobní budova nové generace je naplněním pouze dalšího z dlouhodobých plánů společnosti URBANITY a její vize týkající se tachovského kampusu. V nadcházejících třech letech společnost počítá s celkovou investicí přesahující 2,5 miliardy Kč, přičemž investice do výrobních technologií budou minimálně ve stejné výši.

O skupině URBANITY

URBANITY je nemovitostní skupina, která působí v segmentu prémiových komerčních nemovitostí. Záměrem skupiny je budování pětihvězdičkových areálů, které budou „první volbou“ pro mezinárodní i lokální společnosti. URBANITY klade důraz na dlouhodobý investiční horizont se snahou o trvalý pozitivní dopad jak pro investory a klienty, tak i pro komunity, kterých je součástí.

URBANITY je součástí investiční skupiny M.L. Moran, která byla založena roku 1996 a specializuje se na dlouhodobé investice zejména ve výrobním průmyslu. V současné době má ve svém portfoliu průmyslové parky v Tachově, Praze a Bruntále.

Zdroj/foto: Ogilvy

Related Posts