22 července, 2024
Výstavba a remodeling

PSJ dokončuje další nepřehlédnutelnou stavbu V TOWER

Na Pankrácké pláni v závěru listopadu dospěla ke kolaudaci další nepřehlédnutelná stavba, která se zařadí mezi nejvýznamnější zakázky bohaté historie PSJ. Během dvou let stavebních prací zde vyrostly dvě věže 104 metrů vysoké budovy V TOWER, Prague. Investorem nejvyššího ryze bytového domu v Česku je lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž developerské řízení projektu zajišťuje společnost PSJ INVEST.

V TOWER jako unikátní rezidence

Luxusní třicetipodlažní V TOWER nabízí 130 bytů s fantastickým výhledem nejen na panorama Prahy, ale i na Ještěd, Říp či Sněžku. Byty jsou k dispozici od pátého patra výš a jejich půdorysné rozměry se pohybují od 50 do 400 metrů čtverečních. Budova ukrývá i velmi luxusními penthousy s vlastními střešními bazény. Pro majitele bytů, kteří se do objektu začnou stěhovat na jaře 2018, bude k dispozici bazén, sauna, parní sauna, fitness, místnost na masáže či na jógu, klubové kino či golfový trenažér. Jistě ocení servis concierge, non stop fungující recepci a úklidové služby. Ve třech podzemních podlažích vzniklo 254 prostorných parkovacích stání.

AFI EUROPE dokončila hrubou hrubou stavbu kancelářského komplexu na Eropské třídě v Praze 6

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. „Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog – z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou,“ popsal své dílo.

V TOWER je unikátní svou komplexností a promyšleností. Odvážná architektura je zkombinována s bezpočtem technických inovací zaměřených na zdraví, komfort a udržitelnost a vytváří tak dům, který posouvá hranice možností moderního bydlení ve střední Evropě.

Všechny byty jsou prosvíceny sluncem a otevřeny do parku obklopujícího dům. Unikátní rezidence jsou navržené tak, aby poskytly dokonalé pohodlí a pohodu pro život. Špičková kvalita použitých materiálů doplňuje funkčnost a eleganci promyšlených interiérů.

Zařízení interiéru splňuje vysoké standardy, když samozřejmostí jsou dřevěné podlahy, dveře od podlahy až po strop, velkoformátové obklady z přírodního kamene v koupelně či kvalitní koberce. Každý obytný pokoj disponuje vlastní koupelnou, součástí většiny ložnic je poměrně velkorysá šatna.

Architekt myslel i na bezpečnost obyvatel. Celoprosklené dveře na balkon se otevírají posunem od sebe, dospělý je otevře lehce, ale dítě do určité výšky a váhy to nedokáže. Konstrukce zábradlí zabraňuje pohledu přímo pod sebe, který může být pro někoho nepříjemný, ale zároveň umožňuje výhled do dálky.

V TOWER jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfort bydlení a efektivnost provozu.

Při projektování budovy se dbalo nejen na zajištění nejvyšší úrovně kvality vnitřního prostředí. Díky využití obnovitelných zdrojů energie bude i energetická efektivita vytápění a chlazení na vysoké úrovni. Všech 130 exkluzivních bytů a studií v 5. až 30. podlaží bytového domu V TOWER nabídne po dokončení komfort topných a chladících stropů, resp. sálavého vytápění a chlazení. Uživatelé bytů ocení především bezhlučný a bezprůvanový způsob klimatizace, bezúdržbový provoz s prodlouženou životností systému, minimální nároky na prostor pro technologie. Kombinace tepelných čerpadel jako zdrojů nízko potenciálního tepla a chladu s chladícími a topnými stropy výrazně snižuje energetické výdaje, což znamená nižší provozní náklady na vytápění a chlazení.

Developer projektu PSJ INVEST

PSJ INVEST, a.s. působí na českém trhu přes 20 let. Má za sebou řadu úspěšných realizací developerských projektů. Jejich portfolio čítá přes 217.000 m2 administrativních a obchodních center, také komerčních center a průmyslových parků či bytových domů a rezidenčních areálů.

PSJ INVEST, a.s. je držitelem celé řady prestižních ocenění na poli kancelářských realit. Jedním z jejich základních cílů je budování dobrého jména společnosti PSJ INVEST doma i ve světě. Jsou rádi, že v českých i zahraničních bankovních domech jsou považováni za významného klienta s vysokou bonitou. Důvěra jejich klientů a obchodních partnerů je základem podnikatelských úspěchů PSJ INVEST. Věří, že spokojených klientů bude čím dál víc…

PSJ INVEST pro Vás zajistí na profesionální úrovni komplexní služby při řízení stavebního projektu. Dokáží obstarat pozemky i zdroje financování, připraví technické i ekonomické rozvahy. Koordinují práce na projektové přípravě a samozřejmě umí Váš projekt i postavit.

Zdroj/foto: PSJ, a.s./PSJ, a.s., PSJ INVEST, a.s.

Related Posts