19 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

V Ostravě vyrostlo nové vývojové centrum zaměřené na robotiku

Společnost Ingeteam začala v Ostravě využívat novou provozní budovu s výzkumným a vývojovým centrem zaměřeným na automatizaci a robotiku. Generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System.

Desetimetrová provozní budova společnosti Ingeteam vyrostla na ploše 520 m2 v areálu MSIC (Moravskoslezské inovační centrum) v blízkosti VŠB-TU v Ostravě-Porubě.

„Železobetonový monolitický objekt byl citlivě zasazen do okolní krajiny a nové prostory jsou propojené s původní budovou firmy průchodem. Dominantními prvky provozní budovy jsou velká okna s barevným členěním,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem stavby.

JRD zkolaudovala rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská

Třípodlažní objekt rozšířil především výrobní kapacity a prostory pro vývoj a testování vlastních řešení a produktů společnosti Ingeteam, která se v Ostravě věnuje komplexním projektům v oblasti průmyslové automatizace a robotiky.

„VaV centrum zabírá asi třetinu nové budovy. Mezi hlavní výzkumné a vývojové projekty patří například vývoj mechatronických a robotických řešení, vývoj aplikací Industry 4.0, využití virtuální a rozšířené reality a 3D tisků,“ popisuje některé z činností výzkumného a vývojového centra Tomáš Marten, ředitel společnosti Ingeteam, a dodává: „Zbylé prostory jsou využity pro výrobu elektro rozvaděčů, což přímo navazuje na naše projekční činnosti.“

Nové výzkumné a vývojové centrum nabízí uplatnění hlavně pro odborníky na robotiku, elektro projektanty, strojní konstruktéry a IT programátory. Předpokládá se také další rozšíření spolupráce s Fakultou elektrotechniky a informatiky na VŠB-TU Ostrava. Projekt nové provozní budovy společnosti Ingeteam stál cca 40 milionů korun. Společnost Ingeteam a.s. z Ostravy je součástí nadnárodní skupiny Grupo Ingeteam s více než 4 tisíci zaměstnanci ve 25 zemích světa.

O společnosti HSF System

Společnost HSF System a.s. je ryze česká firma, která působí na stavebním trhu od roku 2002. Patří mezi nejvýznamnější stavební společnosti v České republice a na Slovensku a svou pozici v oboru svým růstem a rozvojem stále upevňuje. Jejich úspěch je založen na špičkové kvalitě projektů a staveb, kterou jsou schopni zajistit díky stabilnímu týmu odborníků s mnohaletou praxí v oboru.

Jsou spolehlivým generálním dodavatelem staveb. Investorům nabízí vysoký podíl vlastních prací, který tvoří až třetinu objemu zakázky. Zajišťují projekční práce a inženýrskou činnost. Zabývají se developerskými aktivitami.

Realizují kompletní střešní a fasádní opláštění moderních administrativních, komerčních a průmyslových objektů včetně jejich rekonstrukcí. Dodávají ocelové konstrukce, hliníkové výplně otvorů (okna, dveře, prosklené fasády a světlíky) a široký sortiment stavebního materiálu se zaměřením na tepelné izolace, hydroizolace střech a profilované plechy.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts