15 července, 2024
Výstavba a remodeling

Začíná výstavba „chytrého“ logistického parku GLP Park Brno Holubice

Společnost GLP, přední investor a developer logistických skladů a distribučních parků, zahájila výstavbu moderního logistického centra v České republice. Projekt GLP Park Brno Holubice získal souhlas místních úřadů se zahájením výstavby.

V blízkosti dálnice D1 v katastru obce Holubice vznikne logistický park šetrný k životnímu prostředí, vybavený nejmodernějšími technologiemi. GLP Park Brno Holubice by měl své první klienty přivítat v srpnu 2022.

Nově vybudovaný logistický park nabídne svým klientům 70 000 m² víceúčelových ploch vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu. K dispozici budou také moderní kancelářské prostory a zázemí pro zaměstnance. Komplex bude postaven v nejvyšší technické kvalitě a v souladu s přísnými ekologickými normami.

DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové prostory ve VGP parku

Areál bude nízkoenergetický, vybavený moderními technologiemi pro hospodaření s energiemi, vodou a vzduchotechnikou. Pracovní prostory budou kvalitně osvětleny. K dispozici budou dobíjecí stanice pro elektromobily a rozsáhlé zázemí pro zaměstnance.

Výstavbou vzniknou „chytré“ budovy, které se dokážou přizpůsobit potřebám klientů. Ti mohou prostory využít různým způsobem: jako showroom, distribuční centrum, pro lehkou průmyslovou výrobu, technologický výzkum nebo jako administrativní zázemí společnosti. Díky poloze v blízkosti Brna se park stane vyhledávanou lokalitou úspěšných firem.

Šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím

Společnost GLP celý projekt pojala jako udržitelný, šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím. Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží jako místo pro odpočinek zaměstnanců. Střechy budou osazeny fotovoltaickými panely, které významně přispějí ke snížení provozních nákladů budov.

„Ve společnosti GLP se snažíme, aby naše projekty aktivně zvelebovaly své okolí. Pro nás jako developera je zásadní pomáhat zlepšovat infrastrukturu okolních obcí. Obci Holubice pomáháme zvýšit kapacitu vodovodního řadu a podílíme se také na modernizaci čistírny odpadních vod. Budujeme biokoridor z ovocných stromů a plánujeme spolupráci i na dalších projektech. Těšíme se, že se tento udržitelný rozvoj podaří realizovat a že v pravý čas přivítáme zákazníky,“ komentuje výstavbu areálu Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost GLP podporuje také kulturní aktivity v místech svého působení. V případě Holubic například finančně podpořila vydání knižní novinky Případ Austerlitz 1805, jejímž spoluautorem je Zdeněk Chromý. V blízkosti budovaného logistického centra se totiž nachází areál památkové zóny Slavkovského bojiště.

Technické specifikace GLP Park Brno Holubice

  • Celková plocha                70 000 m2
  • Kanceláře                          od 160 m2
  • Nosnost podlahy            6 t/m2
  • Čistá výška                       6–12 m
  • Počet parkovacích míst 311
  • Parkování HVG 7
  • Elektrické Drive-in          1 na 5000 m2
  • Počet doků                       1 na 850 m2
  • Certifikace                        BREEAM very good
  • Dostupnost                       Q2 2022

O společnosti GLP

Společnost GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem, který působí v oblasti logistiky, výstavby nemovitostí a infrastruktury, financí a souvisejících technologií. Kombinované investiční a provozní zkušenosti společnosti umožňují vytvářet hodnotu pro zákazníky a investory. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Globálně spravuje aktiva v hodnotě 100 miliard USD. Více informací naleznete na www.glp.com/global.

Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než 4 miliony metrů čtverečních. 98 % této plochy je pronajato zákazníkům z řad nejúspěšnějších globálních firem, jakými jsou například Amazon, DHL a XPO Logistics. Společnost GLP Europe navíc disponuje prvotřídním portfoliem pozemků, které umožňuje výstavbu dalších 4 milionů metrů čtverečních.

Zdroj/foto: Jan Hlaváč, tiskový zástupce GLP pro Českou republiku a Slovensko

Related Posts